łóżka szpital Radom

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Od dziś więcej łóżek w szpitalu tymczasowym

2021-11-02 15:49

​100 łóżek dla chorych na COVID-19 jest od dziś w szpitalu tymczasowym w Radomiu. 20 z nich to miejsca respira torowe. Lecznica zgodnie z decyzją wojewody uruchomiła kolejny moduł. Powód? Coraz więcej zachorowań na COVID-19.

Przypomnijmy. Szpital tymczasowy zaczął przyjmować pacjentów po przerwie na początku października. Szpital miał przygotować 56 łózek dla chorych z COVID-19 i 10 miejsc respiratorowych. Teraz zgodnie z decyzją wojewody liczba miejsc ma być większa. Przybędzie 24 miejsca w szpitalu tymczasowym i 10 kolejnych miejsc respiratorowych. Powodem zmian jest zwiększenie liczby pacjentów z COVID-19.

- Dzisiaj w szpitalu tymczasowym było 57 pacjentów, dodatkowo 13 zajmowało miejsca respiratorowe. W tym samym czasie kilka osób czekało na przyjęcie do szpitala tymczasowego. Na innych oddziałach też są pacjenci z innymi schorzeniami, którzy mają COVID-19. Mamy świadomość, że ten szpital tymczasowy będzie się zapełniał, ale liczba miejsc będzie wystarczająca. Ta decyzja o zwiększeniu łóżek nie została podjęta z dnia na dzień. Mieliśmy czas, żeby przygotować pielęgniarki, lekarzy i cały personel - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Jak informują lekarze osoby zgłaszające się do szpitala tymczasowego to osoby niezaszczepione.

Źródło: Od dziś więcej łóżek w szpitalu tymczasowym