Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay (Zdjęcie poglądowe)

Od jutra rząd wprowadza ograniczenia - Jakie i kogo będą obowiązywać?

2021-11-30 14:30

Od grudnia będą obowiązywać w niektórych miejscach. Więcej o tym w artykule.

Wczoraj podczas konferencji, Minister Zdrowia poinformował m.in. o zmianach w kwestii limitów osób w takich miejscach jak restauracje, hotele czy siłownie. Te będą obowiązywać od 1 do 17 grudnia:

  • Kościoły, lokale gastronomiczne, hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, koncerty, widowiska cyrkowe, baseny i aquaparki – 50 proc. obłożenia (obecnie 75 proc. obłożenia)
  • Zgromadzenia, wesela, konsolacje, spotkania, dyskoteki – max. 100 osób (obecnie 150 osób).
  • Wydarzenia sportowe (poza obiektami sportowymi) – max. 250 osób (obecnie 500 osób).Siłownie, kluby i centra fitness, hazard, muzea, galerie sztuki, targi, wystawy, kongresy, konferencje, sklepy i galerie handlowe – 1 osoba na 15 m2 (obecnie 1 osoba na 10 m2)

Czytamy na stronie rządu.

Powyższe zasady mają dotyczyć osób nieszczepionych. Zapytaliśmy radomian co myślą o takim pomyślę:

- Myślę że to dobry pomysł. Ja jestem zaszczepiona i czuje się z tym bezpiecznie. Także te osoby które nie są zaszczepione powinny mieć jakieś ograniczenia.

- Chyba dobry, niech się wszyscy zaszczepią to nie będzie tych obostrzeń, nie?

- Jako obywatele powinniśmy się podporządkować i każdy z nas powinien skorzystać z tego szczepienia, tym bardziej że jest bezpłatne i widzimy co się zaczyna dziać ponownie: ile jest zgonów dziennie i ile jest zakażeń covidem

Więcej szczegółów znajdziecie TU.

Źródło: Od jutra rząd wprowadza ograniczenia - Jakie i kogo będą obowiązywać?