"Parkuj i Jedź" na Południu. Prace dobiegają końca

2021-04-21 12:30 Kinga Furch
parking
Autor: źródło: pixabay.com

Zbliżają się do końca prace przy budowie parkingu "Parkuj i Jedź" na osiedlu Południe. Zgodnie z umową wykonawca na wykonanie wszystkich prac ma czas do 10 czerwca, jednak Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie wyklucza wcześniejszego zakończenia inwestycji.

Zamiast parkingu w centrum miasta - powstaje na Południu. Kończą się prace przy budowie obiektu dostosowanego do funkcji Parkuj i Jedź. Obecnie prawie wszystkie prace zostały już wykonane.

Tak naprawdę trwają prace wykończeniowe. Nie chcemy jeszcze mówić, że wykonawca odda tę inwestycję przez terminem, natomiast wszystko wskazuje na to, że faktycznie może tak się zdarzyć. Wszystko zależy od tego kiedy te pozostałe prace zostaną wykonane - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Przypomnijmy - pierwszy taki parking powstał już w Radomiu - przy ulicy Kelles-Krauza. Nie został on jednak dopuszczony do użytku z powodu wad konstrukcyjnych. Obiekt obecnie stoi nieużywany, ale władze Radomia mają wobec niego plany. Pisaliśmy o tym tutaj.

Miasto, by nie stracić unijnego dofinansowania na tzw. Projekt Multimodalny, w ramach którego został wyremontowany i przystosowany do funkcji Parkuj i Jedź parking przy Kelles-Krauza, przesunął środki na budowę nowego parkingu - właśnie na osiedlu Południe. Koszt jego budowy to ponad 800 tysięcy złotych.

Źródło: "Parkuj i Jedź" na Południu. Prace dobiegają końca
Nasi Partnerzy polecają