Znamy nominacje do VIII edycji Nagrody Literackiej Miasta Radomia

i

Autor: Karol Pakosz

Kultura

Znamy nominacje do 8. Nagrody Literackiej Miasta Radomia

2023-11-09 15:08

Podczas finałowej gali która odbędzie się 23 listopada poznamy laureatów spośród 6 nominowanych twórców. Więcej o tym w artykule.

Przed nami ósma edycja Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Przypomnijmy, jest ona przyznawana co dwa lata od 2009 roku. Nagrodę można otrzymać za książki związane z miastem lub regionem poprzez tematykę lub osobę autora w dwóch kategoriach: literacka i naukowa/popularnonaukowa. Dziś poznaliśmy nominowanych do nagrody. Tych wybrano 6 spośród 24 zgłoszeń:

Książka literacka:

  •  „Nigdzie”, Małgorzata Boryczka
  • „Nie wszyscy pójdziemy do raju”, Olga Górska
  • „Nieuzasadnione poczucie szczęścia”, Tomasz Tyczyński

Książka naukowa/popularnonaukowa:

  • „Regiony pojedynczych herezji”, Piotr Sadzik
  • „Powidoki codzienności”, Roch Sulima
  • „Zlikwidowane, przekształcone, rozproszone. Nieistniejące biblioteki Radomia z lat 1839-2015”, Marta Wiktoria Trojanowska

Na poznanie laureatów będziemy musieli poczekać jeszcze dwa tygodnie. Zostaną oni ogłoszeni podczas uroczystej gali która odbędzie się 23 listopada o godz. 18:00 w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Udział w niej jest bezpłatny, ale obowiązują wejściówki które można odebrać w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12. Warto wspomnieć że podczas gali wystąpi zespół BASTARDA TRIO który będzie wykonywał utwory inspirowane muzyka filmową.

Źródło: Znamy nominacje do 8. Nagrody Literackiej Miasta Radomia