Stare przeboje disco polo, które wciąż są na topie. 5 nieśmiertelnych numerów

i

Autor: Screenshot Youtube Stare przeboje disco polo, które wciąż są na topie. 5 nieśmiertelnych numerów

Disco polo

5 starych piosenek disco polo, które nadal mają status kultowych

2023-05-21 13:33

Niby nikt nie słucha, a jak przyjdzie śpiewać na imprezie, to każdy zna tekst – to powszechnie znane (i jakże prawdziwe) stwierdzenie odnosi się do utworów disco polo, które stały się takimi hitami, że przebiły się do mainstreamu i skutecznie wwierciły w umysły słuchaczy. Którym jednak udało się tę sławę utrzymać? Oto 5 top of the top.

Są takie piosenki, które zapisują się w naszych sercach na stałe i choćby minęły dziesiątki lat, my i tak tekst znamy na pamięć i wracamy do nich raz za razem. Niektóre hity disco polo królowały jeszcze w latach 90. i można by pomyśleć, że są już passé. Tymczasem nic bardziej mylnego – wciąż napływają z głośników na wszelkiej maści imprezach, i to niezależnie od wieku ich uczestników.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 10 hitów disco polo, które królowały w Polsce na przełomie wieków

Stare przeboje disco polo, które wciąż są na topie. 5 nieśmiertelnych numerów

Pisaliśmy wam już o zapomnianych hitach disco polo, czyli takich, które po 5 (no może 15) minutach sławy odeszły do tzw. lamusa. Teraz zaś skupimy się na ich przeciwieństwie – kawałkach, które mimo upływu lat wciąż bawią tak samo (i często). Znajdziecie je w poniższej galerii.

Rozpoznasz największe hity disco polo po zaledwie jednym wersie? Sprawdźmy! QUIZ

Pytanie 1 z 6
„U stóp Ci złożę cały świat…” to fragment piosenki…
VOX test wiedza ogólna
Listen on Spreaker.