komunia

i

Autor: screen z TikTok/@cziksers, pixabay.com

HIT INTERNETU

Disco Polo na Pierwszej Komunii Świętej w kościele przeszło do historii. Ten występ zszokował internautów!

2024-05-12 12:57

Msza z okazji Pierwszej Komunii Świętej ma bardzo uroczysty charakter - w końcu tego dnia dzieci po raz pierwszy przyjmują Eucharystię do swojego serca. Pewna parafia w Polsce postanowiła pójść z duchem czasu, a na mszy komunijnej pojawił się wielki hit zespołu Classic w wykonaniu dzieci pierwszokomunijnych. Nagranie jest hitem internetu!

Komunia w rytmie disco polo to nie żart! Maj to piękny wiosenny miesiąc, w którym przyroda z całych sił budzi się do życia. Drzewa są zielone, w powietrzu unosi się zapach bzu, a słońce przygrzewa swoimi promieniami. Maj to także miesiąc Pierwszych Komunii Świętych. Dla wiernych jest to wyjątkowy moment i piękna chwila, gdy dziecko po raz pierwszy przyjmuje do swojego serca Eucharystię. Jak dobrze wiemy, ze względu na okoliczności msza komunijna ma uroczysty charakter. Przepięknie ozdobione ławki, klęczniki, ołtarz w białych kwiatach i dzieci w czystych albach. Wśród nich jest też podział na czytanie Słowa Bożego, śpiewanie Psalmu, czytanie modlitwy wiernych i zanoszenie darów. Choć przebieg Komunii Świętej kojarzy się z pieśniami religijnymi, to jedna parafia postanowiła pójść z duchem czasu i zaserwowała w kościele jeden z największych hitów disco polo!

Skolim & Marcin Miller – Dumka na dwa serca | Duety Jakich Świat Nie Słyszał Vox FM

Disco Polo zagrane w kościele na Pierwszej Komunii Świętej

"Jesteś dla mnie a ja dla Ciebie, najjaśniejszą gwiazdą na niebie. A gdy tylko w twe oczy patrze, wiem że będziesz ze mną na zawsze" - właśnie takimi słowami rozpoczęło się wideo, które dwa lata temu (w 2022 roku) obiegło sieć i stało się totalnym zaskoczeniem i hitem w jednym! Jest to refren jednego z największych przebojów grupy Classic "Ja dla Ciebie Ty dla mnie", który powstał w 2017 roku. Właśnie ten repertuar został zaśpiewany przez dzieci pierwszokomunijne na ołtarzu i wywołał wiele emocji. Jedni uważali, że to ogromna przesada, a inni stwierdzili, że w każdy sposób można uwielbiać Boga, tym bardziej, że słowa piosenki są o pięknej miłości.

Niecodzienna sytuacja, prawda? Poniżej możecie zobaczyć nagranie, które obiegło internet i wywołało prawdziwą sensację w 2022 roku. Co ciekawe, ci którzy dziś na nie trafiają, również przecierają oczy ze zdziwienia.

Z tymi pytaniami poradzą sobie tylko prawdziwi fani disco polo. Znasz odpowiedź na wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się wokalistka zespołu Piękni i Młodzi?