Hotel Paradise promuje patologię, czy edukuje widzów? W sieci zrobiło się gorąco

i

Autor: TVN Hotel Paradise promuje patologię, czy edukuje widzów? W sieci zrobiło się gorąco

Programy rozrywkowe

Hotel Paradise promuje patologię, czy edukuje widzów? W sieci zrobiło się gorąco

2024-04-29 19:53

Kontrowersje wokół Hotelu Paradise 8 i poczynań Bartka nie ustają. Po emisji najnowszych odcinków w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja, czy takie treści (tj. manipulacje i przemoc psychiczna pomiędzy uczestnikami) powinny być pokazywane w telewizji. Zdania widzów są podzielone, choć przeważa jedna ze stron.

Hotel Paradise znów w ogniu krytyki – czy program promuje patologię?

Hotel Paradise 7 był jedną wielką dramą, gdyż uczestnicy (z Rochem na czele) gnębili Łucję. Doszło nawet do tego, że widzowie zaczęli zgłaszać program do KRRiT, ale na niewiele się to zdało. Liczyli jednak, że producenci wyciągnęli wnioski i w kolejnej edycji sytuacja się nie powtórzy. Cóż… nadzieja matką głupich.

SPRAWDŹ TEŻ: Hotel Paradise 8: widzowie są wściekli na Adę. Bartek triumfuje?

W Hotelu Paradise 8 zawitał Bartek, który dość szybko zaczął jawić się odbiorcom jako “godny” następca Rocha. Zachowanie uczestnika bywa często skandaliczne i, jak podkreśla wielu internautów, nosi znamiona przemocy psychicznej. Widzowie znów zaczęli bić na alarm i apelować do produkcji, by zaprzestano przyzwalania na takie zachowanie. Niektórzy nie owijają zresztą w bawełnę i wprost piszą, że twórcy Hotelu Paradise promują patologię dla zwiększenia oglądalności. Znaleźli się jednak też tacy, którzy traktują to jako… przestrogę i zwrócenie uwagi na toksyczne zachowania. W jednym z komentarzy czytamy:

Piszecie że hotel promuje takie toksyczne zachowania , a nie pomyśleliscie o tym że dobrze że takie coś jest pokazywane , może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego że takie zaburzenia istnieją, może zmusi to niektóre osoby do tego żeby zastanowić się nad swoim zachowaniem, może zmusi to ofiary do tego aby z przemocowcem nie być ? Pomyśleliscie że trzeba takie patologiczne zachowania pokazywać odsłaniać, aby wiedzieć jak z tym walczyć , unikać.

Powyższy wpis doczekał się rzecz jasna odpowiedzi innych internautów, którzy nie zgadzają się z opinią jego autorki – podkreślają bowiem, że aby tego typu treści miały charakter edukacyjny, powinny być wyraźnie krytykowane, a w przypadku Hotelu Paradise 8 taka krytyka nie występuje. Wręcz przeciwnie – nikt Bartkowi nie zwraca nawet uwagi (poza internautami).

- pokazując to w TV to bardziej pokazują że to coś normalnego, przecież nikt nic nie robi, nie mówi, nie ma konsekwencji, więc te ofiary pomyślą że to jest norma skoro facet w TV też tak robi....

- żeby to miało efekt edukacyjny i ostrzegawczy musiało by jeszcze pokazać prawidłową reakcję otoczenia na te zachowania a tu tego nie ma .....

… czytamy w komentarzach.

SPRAWDŹ TEŻ: Hotel Paradise 8: prawda o Agnieszce wyszła na jaw?! Fani programu ostro jadą jej w komentarzach

Hotel Paradise, czy Love Island? Rozpoznaj program!

Pytanie 1 z 6
Prowadząca tego programu pojawiła się w 5. edycji Top Model
Hotel Paradise, czy Love Island? Rozpoznaj program! QUIZ
VOX: sonda damsko męska