Jacek Kawalec nowym wokalistą Budki Suflera. „Głos mega”

i

Autor: Instagram.com/budka_suflera_official Jacek Kawalec nowym wokalistą Budki Suflera. „Głos mega”

Jacek Kawalec nowym wokalistą Budki Suflera. „Mam nadzieję, że będziecie nam kibicować "

2022-01-25 12:52

Budka Suflera ma nowego wokalistę. Został nim aktor i prezenter – Jacek Kawalec. Zespół planuje nagrać nową płytę, a okazją by usłyszeć Jacka Kawalca z legendarnym zespołem już 30 stycznia podczas finału WOŚP.

Pierwszy raz o planach współpracy Budki Suflera z Jackiem Kawalcem można było usłyszeć pod koniec 2021 roku. Aktor wspomniał o tym w jednym z wywiadów dla telewizji polonijnej na Florydzie. Teraz wszyto oficjalnie potwierdził zespół. Budka Suflera szykuje się do koncertu z okazji 30. finału WOŚP. Na zdjęciach z prób jest nowy wokalista – Jacek Kawalec. Aktor znany między innymi z serialu „Ranczo” czy jako prowadzący program „Randka w ciemno” udostępnił także nagranie z próby, a przy okazji napisał o planach nagrania płyty.

„Rozpoczynamy też pracę nad nową płytą z nowymi, niepublikowanymi utworami, które stworzył Niezapomniany Romuald Lipko. Mam nadzieję, że będziecie nam kibicować w tym przedsięwzięciu, a Romek wesprze nas z góry” - czytamy pod nagraniem na profilu Jacka Kawalca na Instagramie.

ZOBACZ TEŻ: Oni wyją, byś Ty nie musiał. Poranne Wyjce VOX FM śpiewają „Polski Ład”

Nagranie z próby zachwyciło fanów aktora. Pod filmem pojawiły się komentarze typu: „Głos mega!! Nikt nie będzie porównywał z P Cugowskim, bo jest też zaj**iscie !!!!”

Budka Suflera - wokaliści

Budka Suflera to kultowy polski zespół. Legenda rodzimego rocka wielką karierę rozpoczęła w 1974 r., zdobywając rzeszę fanów piosenką „Sen o dolinie" do muzyki Billa Withersa. Rok później powstał album „Cień wielkiej góry". Wtedy zespół współtworzyli: Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski oraz gitarzysta, Andrzej Ziółkowski. W kolejnych latach zmieniali się wokaliści. Pod koniec 1977 roku Krzysztofa Cugowskiego zastąpił Romuald Czystaw („Za ostatni grosz" oraz „Nie wierz nigdy kobiecie"). Później nastał czas Felicjana Andrzejczaka („Jolka, Jolka pamiętasz", „Noc komety"). W 1984 r. do Budki wrócił Krzysztof Cugowski i śpiewał z zespołem aż do zakończenia istnienia grupy w 2014 r. To data, która uznają niektórzy fani. Lider grupy, Romuald Lipko uważał inaczej - w 2019 r. postanowił wrócić z zespołem. Jednak Krzysztof Cugowski nie chciał reaktywacji, a miejsce wokalisty zajął wieloletni fan Budki— Robert Żarczyński. Żarczyński przez lata występował z grupą Budka Band grającą piosenki z repertuaru legendarnego zespołu. Rok później, po śmierci Romualda Lipki, ukazał się nowy album Budki Suflera, zatytułowany „10 lat samotności", na którym zaśpiewał nie Żarczyński a Felicjan Andrzejczak. Na aktualnych zdjęciach z prób widać jednak dwóch wokalistów zarówno Jacka Kawalca jak i Roberta Żarczyńskiego. Panowie śpiewają na zmianę. Pierwszy koncert w nowym składzie 30 stycznia.

QUIZ. Legendy polskiego rocka. Rozpoznasz, o jaki zespół chodzi? Kultowe piosenki i teksty

Pytanie 1 z 20
Który zespół śpiewał o "zrobieniu prywatki, jakiej nie przeżył nikt"?