Jechali po bandzie i szokowali Polaków. Oto 5 najostrzejszych programów telewizyjnych

i

Autor: AKPA; MTV Jechali po bandzie i szokowali Polaków. Oto 5 najostrzejszych programów telewizyjnych

Programy rozrywkowe

Jechali po bandzie i szokowali Polaków. Oto 5 najostrzejszych programów telewizyjnych

2023-04-08 0:47

Pogramy rozrywkowe, wszelkiej maści reality-shows i rozmaite wyzwania przed kamerami – polska telewizja pamięta wiele formatów, które wybitnie emocjonowały widzów. Które z nich były jednak najbardziej kontrowersyjne?

Gdy słyszycie „kontrowersyjny program telewizyjny”, co jako pierwsze przychodzi wam do głowy? Dla jednych jest to w pewnością „Warsaw Shore”. Ekipa z Warszawy zawitała na naszych ekranach w 2013 roku i już wtedy wzbudzała społeczny opór, choć pierwsze sezony były stanowczo „grzeczniejsze” od tych emitowanych w późniejszych latach. Wulgaryzmy, promowanie patologii i nadużywania alkoholu, wyuzdane i ocierające się wręcz o pornografię sceny były niegdyś czymś nie do pomyślenia, zaś dla Ekipy z Warszawy – codziennością.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak dobrze znasz polskie komedie? QUIZ dla fanów rodzimej kinematografii

Zanim jednak na scenę wkroczyli Trybson, Ewelona, Mała Ania, Paweł Cattaneo i Stifler, najszerszych echem odbiła się „akcja w jacuzzi” z udziałem Agnieszki Frykowskiej. Dla Frytki udział w „Big Brotherze” miał być przygodą życia, a kosztował ją wiele nerwów związanych ze społecznym ostracyzmem. Z podobną – choć nie tak ostrą – krytyką spotykali się uczestnicy „Baru”, swoistego ekwiwalentu BB, w którym udział brała nawet Doda.

Niektórzy widzowie mogą pamiętać też „Nieustraszonych” i ich odjechane wyzwania (z jedzeniem robaków włącznie), lub „Amazonki”, w których podteksty seksualne sprawiły, że doszło nawet do interwencji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zatem podsumowując – lista 5 najostrzejszych programów telewizyjnych prezentuje się następująco:

  1. „Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy”,
  2. „Big Brother”,
  3. „Bar”,
  4. „Fear Factor – Nieustraszeni”,
  5. „Amazonki”.

Jak dobrze znasz polskie programy randkowe? QUIZ

Pytanie 1 z 6
Prowadzącą Hotelu Paradise jest…
VOX: sonda damsko męska
Listen on Spreaker.