Kocica zaskoczyła! Edyta Jończyk chce być, jak Blanka?

i

Autor: AKPA, Youtube.com/Edyta JOŃCZYK official

disco polo

"Kocica" zaskoczyła! Edyta Jończyk chce być, jak Blanka?

2023-09-21 12:17

Edyta Jończyk zasłynęła w Polsce m.in. numerem "Kocica", który stał się mocnym viralem na Tik Toku. Charakterystyczny taniec do piosenki przejdzie już do historii, a wokalistka postanowiła ostatnio o sobie przypomnieć. W sieci pojawił się nowy kawałek Edyty pt. "Polska Bejba". Czy gwiazda chce zostać drugą Blanką?

Edyta Jończyk nową Bejbą?

Blanka Stajkow w ostatnich miesiącach zawładnęła polską sceną muzyczną. Głównie za sprawą jej słynnego "Solo", z którym wystąpiła na Eurowizji. To z tego numeru pochodzi "bejba its kajnda krejza", z którego śmiało się pół Polski. A sam numer zdecydowanie przejdzie do historii. Teraz można odnieść wrażenie, że polską Bejbą chciałaby zostać Edyta Jończyk. Tę doskonale znamy z numeru "Kocica". Kawałek, niczym wirus rozniósł się kilka miesięcy temu po Tik Toku i stał się wielkim viralem. Do tej piosenki tańczyła nawet "Goha Magical", która słynie z oceniania polskich hitów. Teraz Edyta Jończyk powróciła do nas z nowym kawałkiem "Polska Bejba". I słuchając go, można się zastanawiać, czy piosenkarka przypadkiem nie chce zrobić konkurencji Blance (lub jak niektórzy mówią - Bejbie). Dlaczego?

Playboys & Top Girls - A wszystko to... bo Ciebie kocham! | Duety Jakich Świat Nie Słyszał

Edyta Jończyk - Polska Bejba

Najnowsza piosenka Edyty Jończyk "Polska Bejba" to przeróbka słynnego numeru "Solo". W kawałku zachowana została linia melodyczna z numeru Blanki, jednak zmienione zostały słowa utworu. Edyta śpiewa m.in. "Bejba, mówią mi Bejba, bo jestem krejza, po prostu polska Bejba". Okazuje się, że "polska Bejba" jest też siebie pewna i niezależna. Z refrenu możemy się dowiedzieć natomiast, że tytułowa "Bejba" będzie żyła solo, bo lubi sama spać. Co chciała przekazać tym numerem Edyta? Brzmi to, jak piosenka dla silnych kobiet, kto wie, może jakiś ich hymn? Sama piosenkarka o swoim utworze pisze tak:

Przedstawiamy naszą kolejną, propozycję muzyczną inspirowaną znanym, eurowizyjnym przebojem. (Solo po polsku) z małą ironią i uśmiechem na hejt, który wylał się na fajną Dziewczynę, która reprezentowała nasz kraj. Była bardzo dzielna. Hejtu zaś nie cierpię. Powinniśmy się wzajemnie wspierać. Piosenka jest prześmiewczym wyrazem tych wszystkich hejterskich zwrotów, by pokazać, że muzyka jest ponadto

- czytamy w opisie do teledysku.

Edycie życzymy, żeby nigdy nie była solo, solo pod sceną i miała przed nią masy fanów!

Eurowizja 2023. Co wiesz o Blance? Sprawdź się w bejbowym quizie!

Pytanie 1 z 10
W jakiej miejscowości wychowywała się Blanka?
Blanka