Loreen Eurowizja 2023 - kim jest? Reprezentacja Szwecji nie dała szans konkurencji!

i

Autor: CharliLjung / Universal Music Poland / materiał prasowy Loreen Eurowizja 2023 - kim jest? Reprezentacja Szwecji nie dała szans konkurencji!

Loreen Eurowizja 2023 - kim jest? Szwecja nie dała szans konkurencji!

2023-05-14 1:08

Zgodnie z głosowaniem fanów, Loreen została zwyciężczynią Melodifestivalen, a co za tym idzie reprezentantką Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023. Tym razem autorka singla Euphoria oczarowała Europę piosenką Tattoo. Kim jest Loreen? Jak brzmi jej eurowizyjny hit? Przekonajcie się sprawdzając już teraz!

Spis treści

  1. Loreen - piosenka Tattoo
  2. Loreen - kim jest?

Loreen Eurowizja 2023 - kim jest? Oczarowała publikę fantastycznym głosem, wyjątkową artystyczną ekspresją i poruszającymi tekstami. W 2012 roku podbiła serca Europejczyków utworem Euphoria. Piosenka nie tylko wygrała konkurs Eurowizji, ale i stała się światowym hitem, docierając na szczyty list przebojów w 21 krajach. Teraz furorę zrobił jej utwór Tattoo, za sprawą którego wygrała Melodiefestivalen, czyli szwedzkie preselekcje. Drugi raz, dokładnie po jedenastu latach, została reprezentantką Szwecji na Eurowizji. Znów była najjaśniej świecącą gwiazdą i od samego początku jej filmowo-popowa propozycja była w ścisłym gronie pretendentów do zwycięstwa. Osoby zajmujące się typowaniem na miejscu pierwszym umieścili Loreen, a na drugim miejscu długo, długo, nikt.

Loreen jest zwyciężczynią Eurowizji 2023! Wygrała zdobywając:

  • Szwecja - Loreen - Tattoo: GŁOSY WIDZÓW: 243, GŁOSY JURORÓW 340 - 583 punktów w sumie
Pierwsza zmiana dzwoni na straż miejską

Loreen - piosenka Tattoo

Utwór zdobył do tej pory 56 milionów streamów na Spotify. Zajął także 1. miejsce na szwedzkiej liście Top 50 Spotify Daily Chart oraz podbił listy przebojów w Norwegii, Estonii, Litwie, Finlandii i Islandii. Singiel spotkał się z uznaniem Billboardu, został wymieniony na liście 10. najlepszych nowych popowych piosenek, które pomogą nam przetrwać tydzień: Tattoo reprezentuje filmowe, taneczno-popowe brzmienie, które zdobywa szczyty list przebojów za granicą, jednak od dawna ma problem z wejściem na amerykański rynek. 

Eurowizja 2023 - WYNIKI, ZWYCIĘZCA, PUNKTY. Kto wygrał Eurowizję i która Polska?

Loreen napisała piosenkę we współpracy z Peterem Boströmem, Thomasem G:sonem, Jimmym Jokerem Thörnfeldtem, Jimmym Janssonem i Moą Cazzi Opeia Carlebecker, tą samą ekipą, która 11 lat temu pracowała nad singlem Euphoria. Nagranie występu Loreen z 25 lutego ma już ponad 4,5 miliona wyświetleń na YouTube. Zajmował 1. miejsce wśród trendów w Szwecji, 8. miejsce w Grecji oraz 7. miejsce w Europie ogółem.

Loreen - kim jest?

Loreen, a tak naprawdę Lorine Zineb Nora Talhaoui, to urodzona 16 października 1983 roku szwedzka piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2004 roku swoją przygodę z muzycznymi programami zaczęła od udziału w pierwszej edycji Idola. Nie osiągnęła jednak większego sukcesu. Rozgłos zyskała dopiero w 2011, gdy oczarowała widzów Melodiefestivalen utworem My Hear Is Refusing Me. Rok później wygrała te same preselekcje do Eurowizji wykonując piosenkę Euphoria. Z nią też wygrała 57. Konkurs Piosenki Eurowizji.  W 2012 roku artystka dołączyła do szwedzkiej Stockholm Hall of Fame, która znajduje się na lotnisku Arlanda, a w 2020 do Melodifestivalen Hall of Fame. W tym samym roku artystka wzięła udział w Så mycket bättre, programie, w którym znani muzycy reinterpretują cudze piosenki. Wkrótce zadebiutowała jako aktorka w filmowej adaptacji książki Vinterviken.

Zeszłej wiosny Loreen wydała Neon Lights, czy.li pełen energii utwór z przejmującym klimatem muzyki lat 80., bogatym w brzmienia syntezatorów i pulsujący beat. Piosenka opowiada o współczesnej Joannie d’Arc, która próbuje ocalić świat.