Mejk zapowiada nowość: „Trzeba jej słuchać z przymrużeniem ucha”. Kiedy premiera„Słońce świeci”?

i

Autor: Instagram.com/elwiramejk Mejk zapowiada nowość: „Trzeba jej słuchać z przymrużeniem ucha”. Kiedy premiera„Słońce świeci”?

Mejk nagrał cover „Słońce świeci" Marzia Giaggioli. Jest problem...Elwira robi to dobrze

2022-05-19 11:36

„Słońce świeci” to najnowsza piosenka zespołu Mejk. Cover hitu Marzii Giaggoli. Włoska artystka śpiewa tę piosenkę „prawie po polsku” i niekoniecznie czysto. Fani żartują, że polski Elwiry Mejk jest za dobry do tego kawałka, ale nowość bardzo im się podoba. Pracę zespołu Mejk doceniła też Marzia Giaggoli – Kocham ten teledysk – napisała pod klipem na YouTube.

„Słońce świeci” to kawałek, który można traktować jako żart, podobnie, jak wielu traktuje jego autorkę. Zespół Mejk zabrał się za utwór, który w oryginale wykonuje Marzia Gaggioli. Włoska wokalistka urodziła się w 1985 r. w Rzymie, a pierwsze piosenki zaczęła komponować już w wieku 6 lat. Jednak dopiero rozwój Internetu sprawił, że stała się rozpoznawalna. Marzia Gaggioli jest uznawana za fenomen. Nie ma wybitnego wokalu, nie mówi płynnie w językach, w których śpiewa, jej utwory są raczej wtórne, a teledyski zatrzymały się na latach 90. Mimo, to ma rzesze fanów w naszym kraju. W 2017 roku chciała nawet reprezentować Polskę na Eurowizji. Dlaczego zespół Mejk sięga po jej utwór?

ZOBACZ TEŻ: Najlepszy Koncert Świata 2022 - transmisja na żywo! Jak, gdzie i o której oglądać?

Marzia Giaggioli to włoska, utalentowana artystka, która wykonuje utwory w wielu, różnych językach, również po polsku. Jej łamana polszczyzna jest równie zabawna, co urocza. Klawiszowiec Mejk-Bartek Krzemiński, zaciekawiony jej twórczością, zaraził nas utworami Marzii, stąd decyzja o zrobieniu coveru. To piosenka, która stylistycznie odbiega od typowych rymów w polskich piosenkach, dlatego śmiało trzeba jej słuchać z przymrużeniem ucha – czytamy pod klipem na YouTube.

Zespół Mejk zaapelował także do fanów, by nie traktowali tej piosenki poważnie. - „Piosenka, poprzez swoją inną muzyczną charakterystykę, rozbawiła nas w czasie, gdy przebywamy w naszym koncertowym Mejkobusie. Utwór zrobiliśmy for fun, dla zabawy, nie po to, aby stworzyć wielkie dzieło muzyki rozrywkowej. Uśmiechajmy się i bawmy, tym muzycznym humorem. Niech Wam zawsze słońce świeci” – zakończył swój wpis zespół Mejk. Pod teledyskiem gwiazd disco polo, swój komentarz zostawiła także autorka piosenki.

Dzięki za ten cover Mejk! Po prostu KOCHAM Wasz teledysjk! ❤️ Naprawdę świetnie się bawiłem oglądając to! Super kolory! Super zabawa! - napisała Marzia Giaggioli

Fani zespołu Mejk również są zachwyceni tą produkcją i tym, jak Elwira Mejk radzi sobie z tekstem.

- Zaskakujące źródło inspiracji, ale jedno jest pewne - Elwira zdecydowanie lepiej włada językiem polskim niż oryginalna wykonawczyni ;) Fajnie wyszło!

- Mejk - trudne wyzwanie, ale wyszło super - gratulacje - pozdrawiam.

- Każda piosenka w wykonaniu Elwirki to mistrzostwo świata - komentują internauci.

Jesteś pewien, że znasz polskie przeboje? Usunęliśmy jedno słowo. Wiesz jakie?

Pytanie 1 z 15
"Zawsze z Tobą chciałbym być. Przez całe lato. Zawsze z Tobą chciałbym być. ... mnie za to"
Najlepszy Koncert Świata VOX FM - gdzie i jak oglądać transmisję