Mejk zapowiada nowość: „Trzeba jej słuchać z przymrużeniem ucha”. Kiedy premiera„Słońce świeci”?

i

Autor: Instagram.com/elwiramejk Mejk zapowiada nowość: „Trzeba jej słuchać z przymrużeniem ucha”. Kiedy premiera„Słońce świeci”?

Mejk zapowiada nowość: „Trzeba jej słuchać z przymrużeniem ucha”. Kiedy premiera„Słońce świeci”?

2022-05-16 11:27

Zespół Mejk tym razem oddaje w ręce fanów cover. „Słońce świeci”, to piosenka, którą w oryginale wykonuje Marzia Gaggioli. Włoska artystka śpiewa tę piosenkę „prawie po polsku”. Czy Elwira Mejk wykorzysta potencjał utworu, kiedy premiera „Słońce świeci”? Poniżej, wszystko co wiemy o nowości zespołu Mejk.

„Słońce świeci” to kawałek, który można traktować jako żart, podobnie, jak wielu traktuje jego autorkę. Zespół Mejk zabrał się za utwór, który w oryginale wykonuje Marzia Gaggioli. Włoska wokalistka urodziła się w 1985 r. w Rzymie, a pierwsze piosenki zaczęła komponować już w wieku 6 lat. Jednak dopiero rozwój Internetu sprawił, że stała się rozpoznawalna. Marzia Gaggioli jest uznawana za fenomen. Nie ma wybitnego wokalu, nie mówi płynnie w językach, w których śpiewa, jej utwory są raczej wtórne, a teledyski zatrzymały się na latach 90. Mimo, to ma rzesze fanów w naszym kraju. W 2017 roku chciała nawet reprezentować Polskę na Eurowizji. Dlaczego zespół Mejk sięga po jej utwór?

ZOBACZ TEŻ: Od tej piosenki wszystko się zaczęło! Mejk odświeżył swój pierwszy hit - „Dla Ciebie”. Jak brzmi?

Marzia Gaggioli to włoska artystka, która wykonuje utwory w wielu, różnych językach, również po polsku. Jej łamana polszczyzna jest równie zabawna, co urocza. Klawiszowiec Mejk- @bartekmejk, zaciekawiony jej twórczością, zaraził nas utworami Marzii, stąd decyzja o zrobieniu tego coveru.  To piosenka, która stylistycznie odbiega od typowych rymów w polskich piosenkach, dlatego śmiało trzeba jej słuchać z przymrużeniem ucha. Niech Wam zawsze słońce świeci – napisała Elwira Mejk na Instagramie.

Do sieci trafiły zdjęcia z planu teledysku do coveru „Słońce świeci​”. Jest bajkowo, kolorowo i czuć letni klimat piosenki. W oryginale Marzia śpiewa tak, że trudno zrozumieć słowa, ale Elwira Mejk raczej zrobi to poprawnie. Premiera „Słońce świeci” w wykonaniu zespołu Mejk już w środę 18 maja 2022. Poniżej oryginalny teledysk.

MR. POLSKA x PORANNE WYJCE - ZŁOTE CZEREŚNIE

QUIZ: Radio, winyle i kasety w PRL-u. Czego się wtedy słuchało?

Pytanie 1 z 10
W utworze „Aqualung” Jethro Tull, wielkim przeboju początku lat 70., padają słowa - Czuję się jak: