Polsat zamknął swój popularny kanał. To tam można było oglądać ulubione produkcje

i

Autor: AKPA Polsat zamknął swój popularny kanał. To tam można było oglądać ulubione produkcje

telewizja

Polsat zamknął swój popularny kanał. To tam można było oglądać ulubione produkcje

2024-06-26 6:45

Stacje telewizyjne niezwykle rzadko zamykają kanały, które prowadzą, gdyż już samo uruchomienie danej stacji generuje ogromne koszty i wiąże się z wieloma formalnościami. Jednak czasami zdarza się i tak. I to nawet w przypadku największych graczy na rynku telewizyjnych, takich jak TVN czy Polsat.

Polsat zamknął znany kanał telewizyjny

Otworzenie stacji telewizyjnej nie jest prostym procesem. Na to potrzeba bowiem niemałych pieniędzy. Najpierw trzeba postarać się o koncesję na nadawanie, a potem opłacić wszystkie niezbędne koszty. Z tego też powodu większość kanałów, które mamy na rynku należy do TVNPolsatu. Te dysponują bowiem niemałymi budżetami i możliwościami, by otwierać nowe stacje. Te często generują ogromne przychody. Jednak nie zawsze wszystko idzie po myśli nadawców. Wtedy też trzeba wprowadzić zmiany w ramówce lub w ogóle zlikwidować stację. O tym mógł przed laty przekonać się TVN, który musiał zamknąć m.in. TVN GraTVN Lingua czy TVN Meteo. Okazuje się, że spore zmiany w kanałach telewizyjnych zaszły również w Polsacie. Ten również musiał wprowadzić zdecydowane zmiany na liście swoich stacji.

Przygotowanie stanowiska | Pawelec robi robotę tatuaż

Polsat zamknął popularną stację

Na początku lat 2000. w telewizji zaczęło pojawiać się wiele stacji tematycznych. W tych widzowie mogli odnaleźć produkcje, które były pod nich skrojone "na miarę". Były bowiem kanały dedykowane dla dzieci, dla mężczyzn, dla kobiet. Te cieszyły się niemałym zainteresowaniem. Swój kanał tematyczny miał również Polsat. Ten stworzył stację Polsat Zdrowie i Uroda. Ta rozpoczęła nadawanie w 2004 roku. Stacja była poświęcona zdrowemu trybowi życia, przekazywała też informacje m.in. o pielęgnacji, urodzie czy uprawianiu sportu. Niespodziewanie jednak w 2008 roku doszło do zmiany. Kanał nie osiągał zadowalających wyników oglądalności. Dlatego zastąpiona go stacją Polsat Cafe. Ten kanał nadaje do dziś.

Listen to "Quo Vadis. Henryk Sienkiewicz. Streszczenie, bohaterowie, problematyka" on Spreaker.