RAPT

i

Autor: Materiały prasowe

seriale

Rapt - porywający hiszpański serial w serwisie FilmBox+. Oto, co musisz wiedzieć

2023-05-24 15:29

Psycholożka kryminalna Bárbara staje się ofiarą jednej z najnowszych, wirusowo rozprzestrzeniających się form przemocy – szybkiego porwania, zwanego raptem. Przebyta trauma sprawia, że kobieta poświęca swoje życie zawodowe zapobieganiu tego typu przestępstwom. Już 31 maja polską premierę w serwisie FilmBox+ będzie miał sensacyjny hiszpański serial „Rapt”.

W podręczniku raptów są trzy zasady. Pierwsza – nie znasz ofiary. Wybierasz kogoś na ulicy. Druga – jak najmniej wspólników. Maksymalnie troje. To nie impreza. A trzecia? Musisz umieć zabić”

Bárbara Vázquez (Maggie Civantos), błyskotliwa psycholożka kryminalna, rezygnuje z pracy w policji i dołącza do Zentral Risk, firmy ubezpieczeniowej, której flagowym produktem jest polisa gwarantująca ochronę przed porwaniem. Misją nowego pracodawcy Bárbary jest minimalizowanie ryzyka związanego z szybkimi porwaniami, zwanymi raptami, przy użyciu przeszkolonego zespołu specjalistów i najnowszej technologii. Ekspertka do spraw kryminalistyki, która w przeszłości sama padła ofiarą porwania, nareszcie może zacząć wykorzystywać swoje doświadczenie i wiedzę, aby zapobiegać tego typu przestępstwom. Sprawy komplikują się, gdy spirala porwań wokół osób związanych z Zentral Risk narasta, a Vázquez zaczyna podejrzewać, że jej firma nie jest tym, z czym pozoru może się wydawać.

RAPT

i

Autor: Materiały prasowe

„Rapt” podejmuje niezwykle aktualny temat szybkich porwań (ang. express kidnappings), które stały się popularnym sposobem na przeprowadzenie uprowadzeń na całym świecie, szczególnie w krajach Ameryki Łacińskiej i Azji. Ten rodzaj przestępstwa wyróżnia się tym, że sprawcy zwykle nie planują swoich działań z wyprzedzeniem, lecz działają spontanicznie. Celem jest zwykle szybka wypłata okupu przez rodzinę ofiary lub samą ofiarę. Porwania ekspresowe są krótsze i mniej brutalne niż tradycyjne, ale nadal stanowią poważne zagrożenie dla ofiar. Szybkie porwania często mają miejsce w okolicach lotnisk, dworców autobusowych, parkingów i innych miejsc o dużym natężeniu ruchu. Za najczęstsze miejsce, w okolicy którego dochodzi do zagrożenia uprowadzeniem, eksperci wskazują bankomaty. Pierwsze minuty od uprowadzenia są kluczowe zarówno dla śledztwa, jak i bezpieczeństwa osoby uprowadzonej. Właśnie dlatego użycie najnowszej technologii jest kluczem do szybkiego rozwiązania tego typu spraw. 

RAPT

i

Autor: Materiały prasowe

Pierwszy sezon hiszpańskiego serialu „Rapt” (oryg. „Express”) liczy 8 odcinków. Autorem pomysłu na serię jest Iván Escobar, za reżyserię odpowiadają Gabe Ibáñez i Iñaki Peñafiel. Światowa premiera serialu odbyła się w 2022 roku. Grupa Kino Polska, właściciel serwisu FilmBox+, ma wyłączne prawa do emisji tej produkcji zarówno w SVOD, jak i telewizji linearnej i zaprezentuje serial po raz pierwszy w Polsce. Premierowe odcinki co środę, od 31 maja w serwisie FilmBox+.

RAPT

i

Autor: Materiały prasowe
Źródło: Rapt - porywający hiszpański serial w serwisie FilmBox+. Oto, co musisz wiedzieć