Viki Gabor niczym Britney Spears. Ten szczegół dostrzegli nieliczni!

Viki Gabor | Britney Spears
Autor: YouTube: Junior Eurovision Song Contest // Britney Spears

Eurowizja Junior 2020 obfitowała w wiele wspaniałych występów. Jednym z nich był ten otwierający całe wydarzenie, w trakcie którego zeszłoroczna zwyciężczyni konkursu Viki Gabor zaśpiewała swój eurowizyjny hit Superhero. Fani amerykańskiej wokalistki Britney Spears mogli mieć pewne skojarzenie. W trakcie występu Viki nie zabrakło elementów znanych z klipu do jednego z największych hitów księżniczki popu.

Viki Gabor jak Britney Spears - jej występ na Eurowizji Junior 2020 zawierał wiele elementów, które możemy znać z wideoklipu amerykańskiej piosenkarki. W końcu jak się inspirować, to tylko najlepszymi. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Britney Spears jest jedną z największych gwiazd w historii muzyki popularnej. Wokalistka zaczynała karierę w bardzo młodym wieku i szybko została okrzyknięta księżniczką popu. Jej choreografie i teledyski przysporzyły niejednego nastolatka o szybsze bicie serca, a hity, w szczególności te z początku lat dwutysięcznych, do dziś cieszą się wielką popularnością. Stały się też inspiracją dla kolejnych gwiazd popu, nawet tych znacznie od niej młodszych.

Występ Viki Gabor otworzył Eurowizję Junior 2020. Młoda gwiazda zaśpiewała swój wielki hit, który zapewnił jej zwycięstwo w zeszłym roku, czyli Superhero. Już w pierwszych sekundach show nieco starsi widzowie, którzy pamiętają czasy świetności Britney Spears, mogli mieć pewne skojarzenie. Scenografia i układ choreograficzny zainspirowane były teledyskiem do hitu Oops!... I Did It Again. 

Alicja Tracz zaśpiewa na Eurowizji Junior: Co poradziły jej Viki Gabor i Roxana Węgiel?

Viki Gabor jak Britney Spears

Motywem przewodnim występu Viki Gabor był kosmos. W kosmosie, a dokładnie na Marsie, rozgrywała się też akcja teledysku Britney Spears z 2000 roku do utworu Oops!... I Did It Again. Fani, którzy znają wideoklip księżniczki popu z pewnością rozpoznali charakterystyczne ruchy tancerek na platformie, która również przypominała tę, na której leżała Britney w hitowym klipie. Nawet fryzura Viki nieco przypominała tę, którą 38-letnia dziś Spears zaskoczyła 20 lat temu. Zobaczcie sami.