Wakacje po polsku. Ekipa VOX FM na Dolnym Śląsku

i

Autor: VOX FM Wakacje po polsku. Ekipa VOX FM na Dolnym Śląsku

Wakacje Po Polsku - Mierzeja Wiślana. Co warto zobaczyć? Gdzie zawita ekipa VOX FM? Top 7 atrakcji

2022-08-26 12:10

Mierzeja Wiślana to ostatni przystanek na tegorocznej mapie Wakacji Po Polsku. Ekipa VOX FM była z Wami wszędzie tam, gdzie tego lata wypoczywaliście w naszym pięknym kraju. Co warto zobaczyć jadąc w kierunku Mierzei Wiślanej?

Mierzeja Wiślana - największe atrakcje

Plaża w Stegnie

Prawdopodobnie najsłynniejsza plaża wakacji 2022 roku. Wszystko za sprawą TikToka i zdania "Cześć, jestem w Stegnie na plaży" wypowiedziane przez użytkowniczkę @sarusia55, które stało się trendem. Zlokalizowana na trasie pomiędzy Trójmiastem a Krynicą Morską niepozorna wieś przeżyła w tym roku prawdziwe oblężenie. Wszyscy chcieli zameldować się na tej słynnej plaży i nagrać swoją wersję do oryginalnego dźwięku.

Krynica Morska

Chyba najpopularniejsza miejscowość Mierzei Wiślanej. Nic dziwnego, można znaleźć tu mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, jak i dla tych trochę starszych już dzieci. Piękne, piaszczyste plaże ciągną się tu kilometrami. Można przemieszczać się między nimi na trasach rowerowych, które często prowadzą przez las, dzięki czemu można śmiało jechać bez obaw o upał i palące słońce. Okolica jest również świetna do uprawiania windsurfingu.

Latarnia w Krynicy Morskiej

Istnieje od 1951 roku i wciąż działa. Jej poprzedniczka została zburzona podczas II Wojny Światowej. Budynek jest pusty w środku i na szczyt 30 metrowej wierzy prowadzą schody, na których z każdego punktu można podziwiać salę znajdującą się na samym dole. A wspiąć się naprawdę warto dla widoku, bo na szczycie podziwiać można panoramę z Morzem Bałtyckim i Zalewem Wiślanym jednocześnie.

CZYTAJ TAKŻE: Wakacje Po Polsku z VOX FM. Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku? [GALERIA, WIDEO]

Wakacje po polsku – tak bawiła się ekipa VOX FM na Dolnym Śląsku

Góra Pirata – wieża widokowa

Kolejnym, doskonałym punktem obserwacyjnym jest Góra Pirata, na której znajdziemy wieżę widokową. Choć podejście na początku jest dosyć strome, to później staje się łagodniejsze. A sama wieża odwdzięczy się nam wspaniałymi widokami na bezkresny Bałtyk oraz Zalew Wiślany.

Przekop Mierzei Wiślanej

Choć na razie jest to jeszcze plac budowy, to już widać w sumie jej koniec. Oficjalne otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną zostało przewidziane na 17 września. Kanał żeglugowy ma umożliwić otwarcie portu w Elblągu na Bałtyk. Kolejny etap obejmie prace na rzece Elbląg wraz z budową obrotowego mostu w Nowakowie. Czy inwestycja stanie się jedną z największych atrakcji turystycznych Mierzei Wiślanej? Przekonamy się już niebawem!

Mikoszewo

Jak przystało na nadmorską miejscowość Mikoszewo w sezonie letnim tętni życiem. Z centrum na szeroką, piaszczystą plażę prowadzi 1,5 kilometrowa droga przez las. Oprócz plaży warto zajrzeć na Mewią czyli rezerwat przyrody znajdujący się w sąsiedztwie ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego. Gniazdują tu rzadko występujące gatunki ptaków wodnych. Mikoszewo jest również doskonałym miejscem dla miłośników kolei dzięki Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Wycieczki kolejką wąskotorową do okolicznych miejscowości - Sztutowo, Stegna, Jantar czy do Nowego Dworu Gdańskiego - odbywają się w sezonie urlopowym.

Jantar

Nazwa miejscowości oznacza w języku litewskim bursztyn. Nic dziwnego, że właśnie w Jantarze co roku w lipcu odbywają się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Dodatkowo w Jantarze znajdziemy Muzeum Bursztynu. Ale Jantar oferuje nam znacznie więcej, a jedną z najbardziej znanych atrakcji jest Farma Jantar. To mini zoo, w którym znajdziemy zarówno ozdobne ptactwo, jak i zwierzęta z alpakami i kangurami na czele. Zwierzęta mają tu sporo przestrzeni dla siebie.

CZYTAJ TAKŻE: Wakacje Po Polsku z VOX FM - Kaszuby! Jakie miejsca warto odwiedzić? Gdzie i kiedy zawita nasza ekipa?

Chcesz wiedzieć więcej i mądrze planować wydatki na energię elektryczną? Wejdź na www.LiczySieEnergia.pl i dowiedz się, jak obniżyć rachunki za prąd.