Akcja „Trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. Kilkudziesięciu pijanych kierowców

i

Autor: Podkarpacka Policja

Akcja „Trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. Kilkudziesięciu pijanych kierowców

2022-02-15 14:03

Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”, na drogach naszego województwa. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 28 tys. kierowców. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 34 kierowców, a 14 za wykroczenie.

Przez dwa dni, podkarpaccy policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Odbywały się one w poniedziałek i wtorek, w godzinach od 5.00 do 9.00. - Miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 28 534 kierujących - czytamy na stronie podkarpackiej policji.

CZYTAJ TAKŻE: Chciała pomóc, a straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych! 63-latka uwierzyła oszustom

"Trzeźwy poranek" na Podkarpaciu: Ilu pijanych kierowców?

Podczas akcji policjanci ujawnili 48 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 14 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a aż 34 za przestępstwo.

- Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze – apeluje policja.

Para okradała kościelne skarbony
Źródło: Akcja „Trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. Kilkudziesięciu pijanych kierowców