Rzeszów - rozwojowe miasto Podkarpacia

i

Autor: Materiały prasowe

Rzeszów - rozwojowe miasto Podkarpacia. Jakich pracowników potrzeba w Rzeszowie?

2023-06-22 13:13

Rzeszów jako stolica województwa podkarpackiego koncentruje wielu przedsiębiorców zarówno w samym mieście, jak i miejscowościach ościennych. Mieszkańcy województwa, którzy mają trudności ze znalezieniem pracy, przyjeżdżają właśnie do Rzeszowa. Jakie oferty pracy czekają tam na kandydatów?

Województwo podkarpackie to region, który słynie z wysokiego bezrobocia. Od lat utrzymuje się na podium województw o najwyższym bezrobociu w Polsce. Osoby, którym zależy na rozwinięciu kariery, zmuszone są dojeżdżać do pracy w Rzeszowie lub przenieść się na stałe w okolice miasta z innych obszarów województwa. Rzeszów nie odstępuje bowiem innym miastom wojewódzkim w kraju pod względem rozwoju. Duże skupisko przedsiębiorstw sprawia, że nie brakuje ofert pracy dla ludzi o różnych kwalifikacjach.

Co wyróżnia Rzeszów na tle innych miast Podkarpacia?

Rzeszów charakteryzuje się stosunkowo niską stopą bezrobocia w porównaniu z innymi miejscowościami województwa. Choć inne miasta wojewódzkie cechuje jeszcze korzystniejsza sytuacja, to w przypadku Podkarpacia Rzeszów się wyróżnia. Wynagrodzenia podobnie jak w całym kraju każdego roku są coraz wyższe. Korzystne pensje otrzymują w szczególności pracownicy produkcji. Wiąże się to z obecnością wielu zakładów przetwórczych i fabryk w obrębie miasta. Miasto przyciąga także pasjonatów inżynierii i techników ze względu na rozwiniętą branżę lotniczą i obecność Aviation Valley – stowarzyszenia przedsiębiorców przemysłu lotniczego z południowo-wschodniej Polski.

Miejsca pracy w firmach przemysłowych

Szczególne miejsce na rzeszowskim rynku pracy zajmuje branża przemysłowa. W Rzeszowie produkuje się sprzęty domowe, farmaceutyki, odzież i meble. Do jednych z największych firm działających w przemyśle na terenie miasta należy Bausch Health Poland, producent silników Pratt & Whitney, czy Zakład Metalurgiczny WSK Rzeszów. Oferty pracy w Rzeszowie na GoWork dotyczące branży sugerują, że zapotrzebowanie rzeszowskich firm dotyczy w szczególności operatorów maszyn, monterów, elektromechaników, czy pracowników linii produkcyjnej.

Poszukiwani sprzedawcy i przedstawiciele handlowi

W mieście rozwija się także dobrze handel, o czym świadczy wiele ofert pracy skierowanych do sprzedawców i pracowników obsługi klienta. Potrzebni są pracownicy do sprzedaży bezpośredniej, pozyskiwania i utrzymywania relacji z klientami. Wiele stanowisk nie wymaga doświadczenia. Od przedstawicieli handlowych często oczekuje się prawa jazdy kategorii B, ponieważ osoby, które dojeżdżają do klientów, często otrzymują samochód służbowy. W Rzeszowie znajduje się także wiele galerii handlowych i marketów, gdzie pracę mogą znaleźć kasjerzy oraz przedstawiciele branży usługowej. Dlatego też w Rzeszowie pracę mogą znaleźć zarówno wykwalifikowani pracownicy, fachowcy, czy osoby, które jeszcze nie zdobyły doświadczenia zawodowego.

Rozwój budownictwa w Rzeszowie

Na uwagę zasługuje także branża budowlana. W mieście występuje duży deficyt robotników budowlanych, murarzy, tynkarzy, betoniarzy i zbrojarzy. Takie są prognozy Barometru Zawodów, a potwierdza je liczba dostępnych ofert pracy skierowanych do przedstawicieli branży w serwisach pracy. Murarz, tynkarz, cieśla, malarz, monter rusztowań to popularne stanowiska pracy w regionie, zarówno dla osób wykwalifikowanych, jak i pracowników do przyuczenia.

Miejsce rozwoju usług i biznesu

Wbrew pozorom nie tylko pracownicy fizyczni są potrzebni rzeszowskim pracodawcom. W serwisach znajdziemy wiele ofert pracy biurowej w sektorze biznesowym i w branży IT. Do jednych z większych pracodawców w regionie należy Asseco Poland, firma informatyczna tworząca oprogramowanie dla przedsiębiorstw. Ze znalezieniem pracy w Rzeszowie problemu nie powinni mieć programiści, administratorzy, przedstawiciele handlowi, tajemniczy klienci, specjaliści ds. HR, czy pracownicy sprzedaży internetowej.

Istotne centrum logistyczne

Rzeszów stanowi ważny dla Polski punkt logistyczny. W mieście, jak i na jego obrzeżach znajdują się liczne magazyny i punkty logistyczne. To owocuje znaczną liczbą ofert pracy skierowaną do magazynierów, spedytorów, logistyków i kierowców samochodów ciężarowych. Rzeszowskie przedsiębiorstwa gwarantują stabilne stanowiska pracy, benefity pozapłacowe i niezbędne narzędzia pracy. Mimo że województwo podkarpackie znane jest z nie najlepszej kondycji rynku pracy, to Rzeszów wspiera regionalną gospodarkę. W stolicy województwa stale powstają nowe inwestycje, a wraz z nimi miejsca pracy.