Alberto Giuliani żegna się z Asseco Resovią Rzeszów. W jego miejsce Marcelo Mendez

i

Autor: CEV Alberto Giuliani żegna się z Asseco Resovią Rzeszów. W jego miejsce Marcelo Mendez

Alberto Giuliani żegna się z Asseco Resovią Rzeszów. W jego miejsce Marcelo Mendez

2021-12-28 10:55

Alberto Giuliani żegna się z Asseco Resovią Rzeszów. Klub poinformował oficjalnie, że w drodze porozumienia z trenerem postanowiono zakończyć współpracę z dniem 27 grudnia 2021 roku. Według medialnych doniesień Giulianiego zastąpi 57-letni Marcelo Mednez, który w poniedziałek poprowadził już pierwszy trening z rzeszowską drużyną.

Asseco Resovia SA oraz Alberto Giuliani postanowili w drodze porozumienia zakończyć współpracę z dniem 27 grudnia 2021 roku – czytamy w dzisiejszym i oficjalnym komunikacie rzeszowskiego klubu. - Dziękujemy trenerowi Giulianiemu za jego zaangażowanie i pracę na rzecz naszego klubu. Spędziliśmy razem sporo czasu i przeżyliśmy wspólnie wiele miłych chwil, które pozostaną w mojej pamięci – powiedział prezes Asseco Resovii Piotr Maciąg. Alberto Giuliani z Asseco Resovią był związany od kwietnia 2020 roku. W tym sezonie jednak Ekipa z Podpromia gra poniżej oczekiwań, stąd decyzja o zmianie trenera po pierwszej rundzie fazy zasadniczej. Pod wodzą włoskiego trenera rzeszowianie wygrali tylko pięć z dwunastu spotkań i zajmują siódme miejsce. Do lidera tracą ponad 20 punktów.

CZYTAJ TAKŻE: Jednak Sylwester w Rzeszowie? „Na pewno nie powieje nudą”. Zobacz co będzie się działo w mieście!

Alberto Giuliani żegna się z Asseco Resovią Rzeszów. W jego miejsce Marcelo Mendez

Choć Asseco Resovia nie zaprezentowała jeszcze nowego trenera, wiemy że Alberto Giulianiego zastąpi Argentyńczyk Marcelo Mednez, który po trzynastu latach wracaj do europejskiej siatkówki. Wczoraj odbył się także pierwszy trening rzeszowskiej drużyny pod wodzą nowego trenera. Marcelo Medenz od listopada 2009 roku był trenerem brazylijskiego klubu Sada Cruzeiro Volei, z którym zdobył sześć tytułów mistrza Brazylii i trzy tytuły klubowego mistrza świata. Doświadczenie Mendeza ma pozwolić na odrobinie strat do lidera Plus Ligi i walkę o dobry wynik na koniec sezonu.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Sonda
Czy jesteś fanem siatkówki?
Źródło: Alberto Giuliani żegna się z Asseco Resovią Rzeszów. W jego miejsce Marcelo Mendez