AMP Futbolowa Stal Rzeszów szuka nowych zawodników. „ Ampfutbol wciąga i uzależnia”

i

Autor: fot. Stal Rzeszów AMP Football

AMP Futbolowa Stal Rzeszów szuka nowych zawodników. „ Ampfutbol wciąga i uzależnia”

2022-02-08 15:15

Piłkarze AMP Futbolowej sekcji Stali Rzeszów cały czas przygotowują się do swojego debiutu na ogólnopolskiej arenie – pierwsze mecze mają zagrać już na wiosnę. Zawodnicy Stali już palą się do gry, chociaż niektórzy z nich nie tak dawno zaliczyli swój pierwszy kontakt z tym sportem. Nadal można dołączyć do zespołu!

Sekcja AMP Futbolu w Stali Rzeszów funkcjonuje od ponad pół roku, ale są liczne powody, żeby wierzyć, że piłkarze Stali na stałe zagoszczą w polskiej ekstraklasie i powalczą z innymi o mistrzostwo kraju.

- Stal Rzeszów kontynuuje ten trend zaangażowanie się w sporty dla osób niepełnosprawnych. Najbardziej zależy nam na tym, żeby osoby, które uległy wypadkowi, bądź mają wrodzoną wadę nogi czy ręki były zaangażowane w sport, żeby miały powód dla którego warto wyjść z domu - mówi Mateusz Chmiel, szef sekcji AMP Football w Stali Rzeszów.

Pewne jest to, że AMP Futboliści Stali szybciej zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej niż jakakolwiek inna piłkarska drużyna z Rzeszowa. Od wiosny będą walczyć z zawodnikami między innymi Legii Warszawa, czy Wisły Kraków o mistrzostwo kraju.

CZYTAJ TAKŻE: RIK ogłosił konkurs grantowy! Do zgarnięcia spora suma

Stal cały czas szuka nowych zawodników

Amp Futbol to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, uprawiana w ponad 60 krajach na całym świecie. Stal Rzeszów ciągle szuka nowych zawodników, którzy są gotowi na „skok w nieznane”.

- Prowadzimy ciągłą rekrutację i poszukujemy nowych członków naszej drużyny. Odważ się i przyjdź na trening! Zyskasz atmosferę przyjaźni wśród „swoich”, będziesz częścią najprężniej rozwijającej się dyscypliny sportu w Polsce. Spróbuj, a nie pożałujesz! Ampfutbol wciąga i uzależnia – przekonują AMP Futboliści ze Stali Rzeszów.

W drużynie Amp futbolowej występują zawodnicy po jednostronnej amputacji nogi – w przypadku zawodników z pola – oraz ręki w przypadku bramkarzy. Mecz rozgrywany jest w wymiarze 2×25 minut z 10. minutami przerwy pomiędzy połowami.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Źródło: AMP Futbolowa Stal Rzeszów szuka nowych zawodników. „Ampfutbol wciąga i uzależnia”