Artyści Ukrainy. Niezwykła wystawa w Rzeszowskich Piwnicach

i

Autor: Pixabay

Artyści Ukrainy. Niezwykła wystawa w Rzeszowskich Piwnicach

2022-03-23 12:02

To będzie niezwykła wystawa. Już dzisiaj Rzeszowskie Piwnice zamienią się w podziemną galerię sztuki, w której swoje prace zaprezentują ukraińscy artyści. Plakaty najlepszych ilustratorów i grafików oraz obrazy wybitnego malarza i ikonopisarza Danyla Movchana ze Lwowa będzie można oglądać od dzisiaj od 18. Do piwnic wejdziecie za darmo.

Cyfrowe grafiki, prace najlepszych ilustratorów i pełno plakatów. Wszystko po to, żeby Europa na własne oczy zobaczyła jak wygląda codzienność w ogarniętej wojną Ukrainie. To wszystko znajdziecie w rzeszowskich piwnicach, gdzie znajdziecie wystawe prac artystów zza wschodniej granicy. Każda praca ma niepowtarzalny styl i na swój sposób pokazuje jak teraz wygląda wojenna codzienność na Ukrainie. Wszystko opowiedziane jest za pomocą ilustracji, plakatów, klasycznych obrazów, a nawet komiksów. Wisienką na torcie są prace autorstwa Danyla Movchana.

- Jego prace znajdują się w kolekcjach kościelnych oraz prywatnych na Ukrainie, Białorusi, w Polsce, Niemczech, Kanadzie i USA. Movchan brał udział w ponad 40 projektach artystycznych i wystawach zbiorowych na Ukrainie i poza jej granicami – informują organizatorzy.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Zacieśnia się współpraca z MEDAIR. Ratusz pomoże w rekrutacji wolontariuszy

Za wszystkim stoi Klub Ilustratorów Pictoric

Klub Ilustratorów Pictoric to społeczność ukraińskich ilustratorów, artystów i grafików, z których każdy wyróżnia się unikalnym stylem, wpisującym się w najnowsze trendy w grafice. Klub bierze udział w międzynarodowych projektach z udziałem utalentowanych artystów z różnych krajów i promuje wysokiej jakości sztukę nowoczesną w Ukrainie i za granicą. Autorzy Pictoric tworzą ilustracje, plakaty i komiksy, które wspierają Ukrainę i jej obywateli oraz inspirują świat do walki o wolność i demokrację. Odzwierciedlają horror na wschodniej granicy, ale dają również nadzieję na lepsze jutro.

Davide Martello gra na fortepianie w Medyce
Źródło: Artyści Ukrainy. Niezwykła wystawa w Rzeszowskich Piwnicach