Bieszczady: Po 11 latach można pojechać pociągiem z Zagórza do Uherzec

i

Autor: BO/SUPER EXPRESS Bieszczady: Po 11 latach można pojechać pociągiem z Zagórza do Uherzec

Bieszczady: Po 11 latach można pojechać pociągiem z Zagórza do Uherzec

2021-06-24 10:30

Po 11 latach przerwy od najbliższego weekendu będzie można pojechać pociągiem trasą Zagórz-Uherce – poinformowała w czwartek Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Jak podaje PAP prace nad modernizacja trasy i przywróceniem jej do użytkowania kosztują kilkadziesiąt milionów złotych.

Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowała, że przedsiębiorstwo wykonało niezbędne prace m.in. dla bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i na moście nad Sanem. "Roboty za ponad 20 mln zł finansowane są ze środków PLK" – wyjaśniła i dodała, że od soboty przez Nowy Zagórz pojadą weekendowe pociągi Intercity z Krakowa do Uherzec i Łupkowa oraz z Łupkowa do Krakowa. W niedzielę pojedzie pociąg z Krakowa do Łupkowa i z Łupkowa do Uherzec i Krakowa.

CZYTAJ TAKŻE: Są opóźnienia przy budowie kładek rowerowych! Tylko jedna będzie gotowa na czas

Po 11 latach można pojechać pociągiem z Zagórza do Uherzec

Dorota Szalacha zaznaczyła, że to od 11 lat pierwsze regularne połączenia na odcinku Zagórz – Uherce. Dla sprawnych i bezpiecznych podróży w Bieszczady, na odcinku Zagórz – Uherce PLK wykonały prace torowe; m.in. wymieniono ponad 4 tys. podkładów. Dokonano przeglądu i poprawy widoczności na przejazdach kolejowo-drogowych.

Aktualnie poprawiany jest stan mostu w Zagórzu nad Sanem, aby zapewnić rozkładową jazdę pociągów. Prace za 11 mln zł zaplanowano etapami. Wymieniono już tory na dojazdach do mostu oraz przebudowano i wzmocniono podpory obiektu. Jesienią roboty będą kontynuowane i potrwają do końca roku.

Sonda po meczu Polska-Szwecja
Sonda
Czy zgubiłeś się kiedyś w lesie?
Źródło: Bieszczady: Po 11 latach można pojechać pociągiem z Zagórza do Uherzec