Bilety w rzeszowskich MPK-ach znowu droższe. Od kiedy nowy cennik?

2022-09-28 15:24 M.S A.I
Bilety w rzeszowskich MPK-ach znowu droższe. Od kiedy nowy cennik?
Autor: Unsplash.com/ Ant Rozetsky

Już nie „czy”, a „kiedy”. Czekają nas drugie w tym roku podwyżki cen biletów w rzeszowskich MPK-ach. Tak na wczorajszej sesji w ratuszu zdecydowali miejscy radni, a to oznacza, że ceny wszystkich biletów skoczą o około 20 proc. w górę, np. bilet normalny zdrożeje z 4 do 5 zł, a miesięczny ze 100 do 125 zł.

Miesięczny ma zdrożeć z 180 na 225 zł, a po kieszeni dostaną też studenci i uczniowie. Bilety semestralne skoczą odpowiednio do 250 i 315 zł. Powód zmian? Jak tłumaczy Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza – wszystko przez szalejące ceny na rynku.

– W 2021 roku koszt paliwa, z którego korzystało MPK wyniósł około 20 mln zł. W tym, już do końca sierpnia wiemy, że koszt zakupu paliw do obsługi tychże autobusów to jest ponad 33 mln zł, a mamy przed sobą jeszcze cztery miesiące, czyli zbliżymy się do poziomu dwukrotnego wzrostu cen paliw, które są niezbędne do obsługi naszego taboru – mówi Gernand.

Iga Świątek o memach z Lewandowskim

Od kiedy nowa stawka biletów w Rzeszowie?

Nowością w miejskich przejazdach będzie bilet 90-minutowy za 8,20 gr. Ten zastąpi dotychczasowy godzinny. Kiedy nowe ceny wejdą w życie? Według wyliczeń Artura Gernanda zmian w biletach możemy spodziewać się początkiem listopada.

Cennik nowych biletów będzie obowiązywał od 1 listopada. Zgodnie z prawem, po decyzji rady miasta trzeba poczekać na publikację tej uchwały w dzienniku urzędowym województwa i następnie odczekać 14-ście dni na uprawomocnienie się tej decyzji, czyli wypada, że będzie to listopad – tłumaczy Gernand.

Nasi Partnerzy polecają