Rzeszowski Bon Żłobkowy. Nabór wniosków już we wrześniu. Co trzeba zrobić?

i

Autor: Pixabay.com Rzeszowski Bon Żłobkowy. Nabór wniosków już we wrześniu. Co trzeba zrobić?

Bon turystyczny jest ważny dłużej. Do kiedy należy go zrealizować?

2022-01-03 16:02

Bon turystyczny jest ważny dłużej. Jego ważność została wydłużona o 6 miesięcy, tym samym aktywować i korzystać z niego możecie do 30 września. Przypomnijmy, bon turystyczny przyznawany jest w formie elektronicznej na każde dziecko i wynosi 500 złotych. Na Podkarpaciu na aktywację wciąż czeka 61 tysięcy takich bonów.

W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4,3 mln osób, do tej pory aktywowano 3,1 mln. Na Podkarpaciu uprawnionych jest ponad 231 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas prawie 170 tys., a całkowicie wykorzystano ponad 64 tysięcy. Nadal 61 tys. bonów nie zostało aktywowanych (na łączna kwotę 44 mln zł). Bon jest ważny do końca września 2022 roku.

- Dotychczas na Podkarpaciu aktywowano ich 171 tys., co stanowi 93 tys. więcej niż w czerwcu. Znacznie wzrosła liczba osób, które zrealizowały bon w całości, z 12 tys. w czerwcu - do 70 tys. obecnie. Nadal jednak wielu uprawnionych mieszkańców Podkarpacia nie aktywowało bonu (61 tys.). Dotychczas bonami zrealizowaliśmy płatności na 101 mln zł. Bon na Podkarpaciu można wykorzystać w ponad 1,3 tys. miejsc, a w całym kraju w ponad 29 tys. - mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

CZYTAJ TAKŻE: Przemysław Czarnek na UR: Szpital uniwersytecki w Rzeszowie jest w fazie projektowania

Jak aktywować bon turystyczny?

- Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę - Ogólny, a następnie - Polski Bon Turystyczny. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze - informuje rzecznik.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Sonda
Wykorzystałeś/aś bon turystyczny?
Źródło: Bon turystyczny jest ważny dłużej. Do kiedy należy go zrealizować?