Brzeźnica: Autobus z niesprawnymi hamulcami potrącił 15-latkę. Są nowe informacje

2020-12-14 13:32 Sylwia Indycka-Rosół
Autobus potrącił nastolatkę na pasach
Autor: Interwencja/zrzut ekranu

Reporterzy Interwencji postanowili wrócić do sprawy 15-latki z Brzeźnicy, którą 4 lata temu na pasach potrącił autobus. Okazało się, że pojazd miał niesprawne hamulce, choć niedawno przeszedł pozytywnie badanie techniczne. Obrażenia dziewczyny były bardzo poważne. Czy ktoś za to odpowiedział?

Autobus potrącił na pasach 15-latkę

Do groźnego wypadku doszło 30 września 2016 roku w Brzeźnicy koło Dębicy. 15-letnia wówczas Dominika przechodziła przez przejście dla pieszych, gdy potrącił ją autobus. Dziewczyna niewiele pamięta z teo zdarzenia, bo straciła przytomność, ale wypadek nagrały kamery monitoringu. Nastolatka do dziś nie odzyskała pełni zdrowia. Musi korzystać z rehabilitacji, niemal zupełnie straciła słuch w jednym uchu. Kto ponosi winę za tę tragedię? Reporterzy polsatowskiej Interwencji postanowili ostatnio wrócić do tej sprawy.

Autobus był niesprawny: Kto jest winny wypadkowi?

W toku śledztwa wyszło na jaw, że autobus, który uderzył w Dominikę miał skorodowane hamulce, choć trzy tygodnie wcześniej przeszedł badanie techniczne. Dzięki uporowi mamy nastolatki ukarano kierowcę pojazdu:

- Sąd rejonowy, co potwierdził sąd okręgowy, stwierdził winę oskarżonego kierującego autobusem do przyczynienia się do wypadku drogowego i uznał go winnym. Skazał go prawomocnie na karę grzywny – powiedział Tomasz Mucha z Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Przed sądem toczy się też postępowanie przeciw diagnoście, który dopuścił autobus do ruchu. Jego adwokat twierdzi, że diagnosta jest tu jedynie kozłem ofiarnym, a to właściciel firmy przewozowej dopuścił się wielu nieprawidłowości.

Po czyjej stronie stanie sąd? Czy nastolatce uda się wywalczyć odszkodowanie? Czas pokaże.

Cały reportaż można zobaczyć TUTAJ.

Jodła, czy świerk? Jaką choinkę kupimy na Boże Narodzenie?