Ciężarówka wyprzedzała na skrzyżowaniu. Kierowca twierdził, że inni jechali ZA WOLNO

2022-01-26 15:42 af A.I
Ciężarówka wjechała do rowu w Dukli. DK 19 całkowicie zablokowana
Autor: podkarpacka policja Ciężarówka wjechała do rowu w Dukli. DK 19 całkowicie zablokowana

Kierowca ciężarówki na skrzyżowaniu i blisko przejścia dla pieszych wyprzedził dwie osobówki. Taki manewr mógł zakończyć się tragedią! Za brawurową jazdę kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. Stracił też 15 punktów karnych. Swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że inni kierowcy jechali za wolno.

Na krajowej 28. w Miejscu Piastowym 63-letni kierowca ciężarówki oburzony zbyt wolną jazdą innych kierowców, postanowił wyprzedzić dwie osobówki. Zrobił to na skrzyżowaniu i w pobliżu przejścia dla pieszych. Szybko jednak wpadł w ręce mundurowych. - Podczas kontroli, 63-letni mieszkaniec Łodzi przekonywał policjantów, że wykonany przez niego manewr nie stworzył żadnego zagrożenia w ruchu drogowym. Z tym nie zgodzili się policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Sukces CBŚP w Rzeszowie. Rozbito grupę, która przemycała broń i narkotyki do Szwecji

Tłumaczył, że inni jechali ZA WOLNO!

Według kierowcy ewentualne konsekwencje niebezpiecznego manewru powinni ponieść dwaj kierujący samochodami osobowymi, którzy jechali zbyt wolno i dlatego zostali przez niego wyprzedzeni. - Ponadto mężczyzna bagatelizował niebezpieczeństwo oblodzenia jezdni, które spowodowane było opadami marznącego deszczu i śniegu - informują policjanci z Krosna.

Policjanci, zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia br. taryfikatorem mandatów, za popełnione wykroczenia nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie
Sonda
Czy kierowca, który spowodował wypadek, powinien trafić do więzienia?
Źródło: Ciężarówka wyprzedzała na skrzyżowaniu. Kierowca twierdził, że inni jechali ZA WOLNO
Nasi Partnerzy polecają