CM Medyk: Wzywamy do zaprzestania fabrykowania fake newsów. Jest pismo w sprawie doniesień medialnych

 szczepienia
Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe

- Wzywamy do zaprzestania fabrykowania fake newsów, dotyczących realizacji programu szczepień przez Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie. Nie godzimy się na fabrykowanie półprawd czy nieprawdziwych informacji, które uderzają w nasz Zespół. CM "Medyk" odnosi się do ostatnich medialnych doniesień. "Nagonka" na rzeszowską firmę sprawia, że ta myśli o odejściu z programu szczepień.

Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie odniosło się do wydarzeń z początku miesiąca, gdzie zarzucono im m.in. szczepienie "kogo popadnie", a także wielokrotne używanie strzykawek do szczepienia pacjentów.

- Insynuacje, domniemania, a przede wszystkim nagonka polityczna, w jaką zostaliśmy wplątani powoduje, że rozważamy całkowite przerwanie naszego udziału w ramach Narodowego Programu Szczepień. Gdyby się tak stało, około 100 punktów szczepień z wydajnością około 70 tys. szczepień tygodniowo, zniknie z mapy Polski.

Kwietniowa Rzeszowska Masa Krytyczna indywidualnie!

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

W piśmie "Medyka" czytamy także komentarz na temat tego, że zarzuca się firmie zarabianie na szczepieniach.

- Prawda jest jednak taka, że w wielu przypadkach prowadzenie akcji szczepień jest dla nas nieopłacalne lub na pograniczu opłacalności. Jak dużo potrzeba ofiar, aby nastąpiło zrozumienie, iż wszyscy medycy, którzy współpracują w ramach zwalczania skutków pandemii robią, to dla dobra pacjentów i osób, które chcą się zaszczepić i być bezpieczne? Gdy zaczynaliśmy szczepić na Podkarpaciu, w niektórych jego regionach nikt oprócz nas nie chciał się podjąć tego zadania - czytamy,

Centrum Medyczne opisuje, że aby wyjść z pomocą do mieszkańców naszego regionu firma musiała wynająć obiekty, zatrudnić nowy personel, a to spowodowało duże koszty.

Kontrole NFZ w "Medyku" po medialnych doniesieniach

Po medialnych doniesieniach odnośnie wielokrotnego używania strzykawek do szczepień NFZ zapowiedziało kontrolę w placówkach Centrum Medycznego Medyk. W piśmie czytamy, że jedną z kontroli zakończył właśnie sanepid.

Sanepid zakończył swoją kontrolę w dniu 15 kwietnia. Jej wyniki są dla nas jednoznacznie korzystne. W ani jednym przypadku nie wykazano wielokrotnego wykorzystywania strzykawek jednorazowego użytku w naszych placówkach. Dowodzi to po raz kolejny, że działamy zgodnie z procedurami medycznymi, a nadrzędnym naszym celem jest i było zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Podkreślamy, iż poddamy się każdej kontroli.

CZYTAJ TAKŻE: Dostałeś SMS-a o zatrzymanej paczce przez SŁUŻBY CELNE? Nie klikaj w link! To oszustwo

"Nagonka", bo firma tak nazwała ostatnie niesprzyjające jej doniesienia sprawia, że "Medyk" jest bliski podjęcia decyzji o całkowitym przerwaniu udziału w ramach Narodowego Programu Szczepień.

- Podkreślamy że to co robimy, jest dla dobra naszych mieszkańców, dla społeczeństwa które na nas liczy i w naszej działalności nie kierujemy się polityką - czytamy w komunikacie.

Johnson&Johnson w Centrum Medycznym

W piśmie zwrócono także uwagę, na informacje odnośnie tego, że rzeszowska placówka jest jedną z kilku firm w całej Polsce, która prowadzi badania nad szczepionką Johnson&Johnson. Jak czytamy, wybór amerykańskiego koncernu farmaceutycznego nie jest podyktowany polityką a doświadczeniem placówki.

- Centrum Medyczne Medyk jest także jednym z ośrodków, który został wskazany do przeprowadzenia badań klinicznych szczepionki Johnson&Johnson, przy czym wybór naszego ośrodka zależał wyłącznie od firmy farmaceutycznej. To nie rząd, ani nie politycy decydują w tym zakresie. Badania kliniczne są zupełnie czymś innym niż to, co jest realizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień. Dla nas to, że zostaliśmy wybrani przez światowego giganta jest dowodem na to, że doceniany jest nasz profesjonalizm i zaangażowanie w zwalczaniu pandemii. Dla Rzeszowa jest to szczególne wyróżnieniem - zaznaczają w piśmie.

Sonda
Czy pójdziesz na wybory na prezydenta Rzeszowa, 9 maja?
Źródło: CM Medyk: Wzywamy do zaprzestania fabrykowania fake newsów. Jest pismo w sprawie doniesień medialnych
Nasi Partnerzy polecają