Dał koledze 100 złotych i razem ukradli rusztowanie warte 10 tysięcy

2021-09-08 14:35 af A.I
RZESZÓW. Dał koledze 100 złotych i razem ukradli rusztowanie warte 10 tysięcy
Autor: pixabay

Złodzieje usłyszeli już zarzuty kradzieży. Starszy z panów przed sądem będzie tłumaczył się także z narkotyków. A wszystko zaczęło się na ul. Reja w Rzeszowie. To tam 35-latek zauważył rusztowanie. Przekupił młodszego o 3 lata kolegę i razem zwinęli około 120 elementów ram i podestów. Wszystko zapakowali do wypożyczonego busa i zawieźli do domu 35-latka. Ten skradzione rusztowanie wykorzystał na budowie.

Do zaplanowanej kradzieży w Rzeszowie doszło, jeszcze w sierpniu. Nieznani sprawcy skradli wtedy około 120 elementów rusztowania, ram i podestów. Ich wartość oszacowano na około 10 tys. złotych.

- Pracujący nad sprawą kryminalni, na podstawie zebranych informacji, wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Funkcjonariusze zatrzymali go w ubiegły czwartek. Okazało się, że mężczyzna nie działał sam. W tym samym dniu, policjanci zatrzymali drugiego podejrzanego. To 32-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który pomagał w załadunku i przewiezieniu skradzionych elementów. Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Podczas osadzania w areszcie, przy starszym z nich policjanci znaleźli niewielką ilość narkotyków - informują rzeszowscy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: „Gangi” Rumunów w podkarpackich lasach. Zbierają grzyby i wywożą za granicę!

Dał koledze 100 złotych

Jak ustalili kryminalni, 35-latek zauważył rusztowania leżące przy ul. Reja w Rzeszowie. Wspólnie z 32-latkiem, któremu za pomoc zapłacił 100 złotych, przewiózł je wynajętym basem do swojego domu. Rusztowania wykorzystał następnie w zleceniu budowlanym. Dalej sprawę poprowadzili policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim. Przesłuchali obydwóch podejrzanych. Mężczyźni przyznali się do winy. Policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży. 35-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania narkotyków. Policjanci odzyskali również wszystkie skradzione elementy rusztowania.

Jak mieszkańcy oceniają miasto? Znamy wyniki Rzeszowskiej Diagnozy Społecznej!
Źródło: Dał koledze 100 złotych i razem ukradli rusztowanie warte 10 tysięcy
Nasi Partnerzy polecają