Drenaż nie zadziałał, mecz odwołany. Prezydent zwołał pilnie spotkanie na Stadionie Miejskim

2021-09-19 12:32 wk
Drenaż nie zadziałał, mecz odwołany. Prezydent zwołał pilnie spotkanie na Stadionie Miejskim
Autor: Materiały prasowe/ UM Reszów, G. Bukała

Trwająca do maja modernizacja zakładała m.in. wymianę murawy, wykonanie ogrzewania płyty głównej boiska wraz z drenażem oraz nowe oświetlenie i bandy. Mimo dostosowania placu do gry do wymogów PZPN-u, mecz z Legnicą się nie odbył

Ulewny deszcz pokrzyżował nie tylko plany Estrady Rzeszowskiej i uczestników Rzeszów Breakout Days 2021, ale także kibiców, którzy w piątek na stadionie przy ul. Hetmańskiej chcieli obejrzeć mecz między Apklanem Resovią a Miedzią Legnica.

Starcie z powodu nasiąkniętej wodą murawy zostało odwołane. Zdaniem prezydenta miasta Rzeszowa, Konrada Fijołka, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. W sobotę w trybie pilnym zorganizował więc spotkanie na Stadionie Miejskim, na którym pojawili się przedstawiciele miejskiego wydziału inwestycji, odpowiedzialnego za zakończoną w maju tego roku modernizację placu do gry przy Hetmańskiej, wydziału kultury i sportu, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz firmy, która opiekuje się stadionem.

Podczas potkania analizowano „co mogło pójść nie tak”, że drenaż na płycie boiska nie zadziałał tak, jak powinien. Zaraz po weekendzie Miasto ma się spotkać się z pracownikami firmy, która zajmowała się modernizacją Miejskiego Stadionu.

Drogowskazy: o byciu szpiegiem w świecie literatury. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Jakub Kochanowski o kolejnej porażce ze Słoweńcami: To nie była klątwa
Źródło: Drenaż nie zadziałał, mecz odwołany. Prezydent zwołał pilnie spotkanie na Stadionie Miejskim
Nasi Partnerzy polecają