Dwa niewybuchy w jeden dzień! Policja apeluje o ostrożność podczas prac polowych!

2021-10-05 14:01

To już kolejne przypadki w ostatnim czasie, gdy podczas prac remontowych i rolnych na terenie powiatu przemyskiego wydobywane są niewybuchy. Przemyska policja apeluje, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac polowych i remontowych. Przypomina także o natychmiastowym wezwaniu służb.

W sobotę w miejscowościach Orły oraz Ujkowice policjanci zabezpieczali miejsca znalezienia niewybuchów. Pierwszy z nich został ujawniony w miejscowości Orły tuż po godz. 8, gdzie właściciel prywatnej posesji, podczas prowadzenia prac przy ogrodzeniu wykopał dwa pociski pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. O tym znalezisku natychmiast powiadomił Policję.

CZYTAJ TAKŻE: Ojciec z synem okradli nowo wybudowany dom. 61-latek groził policjantom

Dwa niewybuchy w jeden dzień!

Zaledwie dwie godziny później policyjny pirotechnik udał się do miejscowości Ujkowice. Według zgłoszenia podczas prac polowych został wykopany pocisk artyleryjski. Zabezpieczono miejsca ujawnienia niebezpiecznych przedmiotów. Dyżurny powiadomił też wojskowy patrol saperski, który w niedzielę przejął pociski, by zdetonować je na poligonie.

- Apelujemy o ostrożność! W przypadku takich znalezisk należy niezwłocznie powiadomić policję. Niewybuchów nie wolno dotykać, przenosić ich, rzucać w nie przedmiotami – apeluje przemyska policja.

Miał broń i narkotyki. Był poszukiwany listem gończym
Sonda
Czy zdarzyło ci się znaleźć niewybuch?
Źródło: Dwa niewybuchy w jeden dzień! Policja apeluje o ostrożność podczas prac polowych!