Dwaj nastolatkowie uratowali seniorów i ich dobytek! Mogło dojść do tragedii

i

Autor: Policja

Dwaj nastolatkowie uratowali seniorów i ich dobytek! Mogło dojść do tragedii

2021-07-23 14:02

Błyskawiczna i bohaterska reakcja dwóch młodych mężczyzn uratowała dobytek starszych mieszkańców Zagorzyc. Na widok dymu i ognia wydobywającego się z garażu, obudzili i wyprowadzili właścicieli domu oraz zaczęli gasić ogień. Młodzi mężczyźni zostali nagrodzeni za swoją godną do naśladowania i bohaterską postawę.

Przykład wzorowej postawy i błyskawicznej pomocy dali dwaj nastolatkowie z Zagorzyc. W połowie lipca wieczorem, młodzi mężczyźni, jadąc drogą zauważyli wydobywający się dym i ogień z garażu na jednej z posesji w Zagorzycach. Bez chwili wahania zaczęli budzić mieszkańców domu, który stał bardzo płonącego budynku. Wyprowadzili właścicieli, zaalarmowali sąsiadów i sami, jeszcze przed przybyciem służb zaczęli gasić pożar. Jak się później okazało ogień przechodził już na budynek mieszkalny, uszkadzając elewację i dach domu.  To dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia, co mogło skończyć się tragedią bo jak oświadczyli seniorzy, w momencie pożaru już spali.

CZYTAJ TAKŻE: Tarnobrzeg: 81-latek z maczetą groził dzieciom na placu zabaw. Przeszkadzał mu hałas

Młodzi mężczyźni zostali nagrodzeni!

Reakcja 15 i 17 latka jest przykładem wzorowej postawy obywatelskiej. Mimo młodego wieku nie pozostali obojętni na los drugiego człowieka, tylko odpowiedzialnie pomogli i powiadomili służby – czytamy na stronie podkarpackiej policji.

Wczoraj, w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie Małopolskim, Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach wraz z Burmistrzem Sędziszowa Małopolskiego spotkali się z młodymi bohaterami. Zarówno komendant oraz burmistrz zgodnie podkreślili, że ich postawa jest godna pochwały i naśladowania, ponieważ nastolatkowie nad własne bezpieczeństwo, postawili życie drugiego człowieka.

Michał Waszyński, człowiek, który podbił świat kina

QUIZ. Umiesz pisać po polsku? Takie dyktanda rozwiązują w podstawówce! Sobotnie dyktando ortograficzne

Pytanie 1 z 10
Tata G[]esia jest pieka[]em i piecze najpy[]niejsze b[]łki:
Źródło: Dwaj nastolatkowie uratowali seniorów i ich dobytek! Mogło dojść do tragedii