Policja

i

Autor: 21150/CC0/pixabay.com

Dwie nastolatki z Niemiec ukradły rowery spod galerii, a później przyjechały w te samo miejsce

2021-07-14 12:57

Dwie nastolatki z Niemiec w wieku 14 i 15-lat odpowiedzą za kradzież rowerów wartych 1700 złotych. Policjanci zatrzymali nieletnie obywatelki Niemiec, które przebywają w Mielcu na wakacjach u rodziny. Nastolatki zostały przesłuchane, a sprawa trafiła do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie. Skradzione rowery wróciły już do właścicieli.

O kradzieży rowerów policjanci zostali powiadomieni 5 lipca i jak ustalili, do przestępstwa doszło pod galerią handlową przy ulicy Powstańców Warszawy w Mielcu. O zniknięciu rowerów poinformowali rodzice dwóch chłopców w wieku około 10 lat. Kilka dni później policjanci zostali powiadomieni przez zgłaszającego, że chłopcy, którym skradziono jednoślady, rozpoznali swoje rowery pod galerią handlową.

CZYTAJ TAKŻE: Wiązownica: Nastolatek wbiegł pod samochód zza zaparkowanego auta

Nastolatki są na wakacjach w Mielcu

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, kto mógł przyjechać na rowerach i zatrzymali dwie nastoletnie dziewczynki, które jak się okazało są obywatelkami Niemiec. 14 i 15-latka przebywają w Mielcu na wakacjach pod opieką 61-letniej kobiety. Dziewczynki zostały przesłuchane w obecności kobiety sprawującej nad nimi opiekę. Sprawa o czyn karalny, jakiego dopuściły się nastolatki, została przesłana do wydziału rodzinnego Sądu Rejonowego w Mielcu, który zadecyduje o dalszym losie nastolatek.

Kradną auta w biały dzień w Warszawie. Wideo z kradzieży!

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Mielec: Dwie nastolatki z Niemiec ukradły rowery spod galerii. Później przyjechały nimi w to samo miejsce