Dziesięciu obywateli Afganistanu zatrzymanych w Bieszczadach. Przez Polskę chcieli dostać się do Niemiec

2021-09-21 9:13 wk
Dziesięciu obywateli Afganistanu zatrzymanych w  Bieszczadach. Przez Polskę chcieli dostać się do Niemiec
Autor: Materiały prasowe/ Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Cudzoziemcy granicę przekroczyli pieszo, zaś cała ich podróż trwała ponad 24 godziny. Ze względu na zły stan zdrowia jednej z kobiet na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Po udzieleniu pomocy, wszyscy trafili do placówki Straży Granicznej w Wojtkowej.

Do zatrzymania dwóch afgańskich rodzin z dziećmi w wieku od 12 do 16 lat, doszło jeszcze w sobotę, 18-go września, w miejscowości Kwaszenina w powiecie bieszczadzkim. Cudzoziemcy granicę przekroczyli pieszo- ich wyprawa z Ukrainy trwała ponad dobę i wiodła przez trudne tereny bieszczadzkiego przedgórza. Na gorszą zmieniła się też pogoda- temperatura powietrza spadła do 5 stopni Celsjusza, padał też deszcz.

Wszyscy, w chwili zatrzymania przez Straż Graniczną byli wyziębieni i głodni. Ze względu na zły stan zdrowia jednej z kobiet, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Po udzieleniu pomocy, wszyscy trafili do placówki Straży Granicznej w Wojtkowej, gdzie dostali ciepły posiłek i napoje.

W trakcie składanych wyjaśnień przyznali, że mieszkali na Ukrainie przez ostatnie sześć lat, a ostatnio podjęli decyzję, aby udać się do Niemiec. Pomocna miała być im nawigacja w telefonie. W plecakach posiadali ubrania na zmianę oraz około 20 tys. euro na dalszą podróż- mówi Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcy trafili z powrotem na Ukrainę. W tym miesiącu jest to już drugi przypadek nielegalnego przekroczenia granicy- tydzień temu w Arłamowie Straż Graniczna zatrzymała 6 obywateli Jemenu i dwóch obywateli Somalii. Od początku roku zaś liczba ta wynosi już ponad 170 osób. Cudzoziemcy traktowali Polskę jako punkt tranzytowy do krajów Europy Zachodniej.

Sonda
Czy nauczyciele powinni zarabiać więcej?
Podlaskie. Niezwykłe odkrycie w kolejowych cysternach z żywicą
Posłuchaj o detoksie sokami. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Źródło: Dziesięciu obywateli Afganistanu zatrzymanych w Bieszczadach. Przez Polskę chcieli dostać się do Niemiec
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany