Gotowi? Do startu… Start! Dziś startują Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w Rzeszowie!

i

Autor: W. Kasza

Dziś startują Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w Rzeszowie!

2022-02-11 10:37

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 odbywają się na Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym należącym do Uniwersytetu Rzeszowskiego. O najwyższe noty, medale i tytuły walczyć będzie ponad 1000 młodych sportowców, wśród których będą też zawodnicy z regionu. HMP potrwają przez weekend.

Dla kogo ten weekend okaże się szczęśliwy i owocny w dobre wyniki? Przekonamy się wkrótce, bo o tytuł halowego Mistrza Polski wśród Juniorów i Juniorów Młodszych walczyć będzie ponad 1000 młodych zawodników. Jak zapowiada Polski Związek Lekkiej Atletyki - na starcie nie zabraknie wschodzących gwiazd Królowej Sportu. Tu wymienia są m.in. sprinter Marek Zakrzewski (AML Słupsk), średniodystansowiec Kacper Lewalski (AZS UWM Olsztyn) czy tyczkarz Michał Gawenda (Skra Warszawa). Świetne wyniki w ostatnim czasie notuje też juniorka młodsza Martyna Seń (Agros Zamość) oraz Magdalena Niemczyk (Tiki-Taka Kolbuszowa). Ta ostatnia to oczywiście nie jedyna reprezentantka województwa podkarpackiego na Mistrzostwach.

- Mamy wielu zawodników lokalnych, którzy powalczą o medale Mistrzostw Polski. Mam tu na myśli chodziarzy, którzy zazwyczaj od 3 do 5 medali z imprez mistrzowskich przywożą. Mamy Agatę Puzio na 400m, Alicje Wysocką w skoku wzwyż. (…) Nastawiamy się, że będziemy w stanie około 10 medali Mistrzostw Polski wywalczyć na tej imprezie - mówił Michał Tittinger z Podkarpackiego Okręgowego Związek Lekkiej Atletyki.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszowską fontannę multimedialną czeka remont! Dzięki temu powrócą wieczorne pokazy!

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w Rzeszowie ruszają dzisiaj

Rozpoczynające się dzisiaj zawody to pierwsza impreza tej rangi, która rozgrywana będzie na należącym do Uniwersytetu Rzeszowskiego obiekcie.

- W ostatnich tygodniach przeprowadziliśmy kilka mityngów o zasięgu lokalnym i krajowym. Sprawdziliśmy szereg rozwiązań i myślę, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do mistrzostw. Muszę podkreślić, że to największe wyzwanie organizacyjne we współczesnej historii rzeszowskiej lekkoatletyki. Ostatni raz mistrzostwa juniorów, oczywiście wtedy na stadionie, gościliśmy w naszym mieście w 1985 roku – dodaje Michał Tittinger.

Sportowa impreza w Rzeszowie potrwa do niedzieli, 13 lutego. Transmisję z zawodów będzie można śledzić w telewizji internetowej KP Sport, relacja dostępna będzie też w mediach społecznościowych organizatorów i PZLA.

Puchatek szuka nowego domu

QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!

Pytanie 1 z 12
Wśród światowych bestsellerów nie brakuje fantastyki, a prym wiodą przygody Harry’ego Pottera. Książki z tego cyklu wydano kilkaset milionów razy… A pierwsza z nich to Harry Potter i filozoficzne co?
Źródło: Dziś startują Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w Rzeszowie!