Ferie 2022 w Rzeszowie: Co robić w mieście? Propozycje mają m.in. WiMBP oraz Rzeszowski Dom Kultury!

2022-01-20 15:51 wk A.I
Co robić w mieście podczas ferii? Propozycje mają m.in. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie oraz Rzeszowski Dom Kultury
Autor: Unsplash.com/ Ethan Hu

Ferie dla podkarpackich uczniów zaczną się w tym roku oficjalnie w poniedziałek 14 lutego i potrwają do 25 lutego. W tym czasie ci, którzy nie wyjadą na zorganizowany wypoczynek poza Rzeszów liczyć mogą na kreatywne spędzenie czasu wolnego od nauki m.in. w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W tegoroczne ferie Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie młodszym czytelnikom, proponuje „Ferie jak z bajki”. W planach organizatorów na ciekawe spędzenie czasu wolnego od szkoły znalazły się m.in. warsztaty z programowania, spotkania z ciekawymi osobami i bajkowymi bohaterami, a także warsztaty artystyczne z ilustratorką i warsztaty literacko-plastyczne. Dla najmłodszych atrakcją z pewnością będzie też przejazd ulicami miasta bajkową ciuchcią. Wstęp na zajęcia jest wolny, ale na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

CZYTAJ TAKŻE: Najpopularniejsze imiona nadawane w Rzeszowie w 2021 roku. USC podsumował ubiegły rok!

Ferie 2022 w Rzeszowie. Co robić w mieście? Propozycje RDK

Swoją propozycję, dla dzieci w wieku 7-12 lat, ma w tym roku także Rzeszowski Dom Kultury. Z tej skorzystać będzie można aż w 11 filiach na terenie miasta. Oferowane zaś przez RDK półkolonie podzielone będą na dwa, tygodniowe turnusy.

- W bogatym programie zimowych półkolonii znajdą się między innymi warsztaty robotyki, zdrowego żywienia, kulinarne, fotograficzne, filmowe, aktorskie, ceramiczne czy sportowe, jak również wyjścia do centrum zabaw, muzeum czy fabryki czekolady - informuje Daniel Czarnota z RDK-u.

Zapisy na półkolonie zaczęły się 10 stycznia. Prowadzone będą do wyczerpania limitu miejsc.

Zima zaatakowała rzeszowski Rynek
Źródło: Ferie 2022 w Rzeszowie: Co robić w mieście? Propozycje mają m.in. WiMBP oraz Rzeszowski Dom Kultury!