Ferie zimowe 2022 w Rzeszowie. Prawie 300 atrakcji dla dzieci i ich rodziców

i

Autor: Pixabay

Ferie zimowe 2022 w Rzeszowie. Prawie 300 atrakcji dla dzieci i ich rodziców

2022-02-08 13:12

Podczas ferii zimowych 2022 w Rzeszowie uczniowie i ich rodzice mogą liczyć na mnóstwo atrakcji. Koncerty, spektakle, warsztaty, wystawy i wiele innych przygotowały rzeszowskie instytucje kultury na zbliżające się ferie zimowe. – W kalendarzu „Ferii zimowych w Rzeszowie” jest prawie 300 wydarzeń – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Jeszcze tylko 3 dni szkoły. Dokładnie tyle zostało do zimowych ferii – te zaczynają się od przyszłego weekendu i potrwają do 27 lutego. Wolnego czasu cała masa, ale rzeszowskie instytucje kulturalne i sportowe przygotowały prawie 300 atrakcji dla wszystkich dzieci i ich rodziców.

- Tak jak zapowiadaliśmy od pierwszych dni urzędowania, w tej kadencji stawiamy bardzo mocny nacisk na to wszystko, co daje okazję budowania relacji między nami - mieszkańcami. W tych trudnych czasach, naznaczonych pandemią, kryzysem, te relacje są szczególnie ważne. Dlatego też, podobnie jak przede wakacjami także i przed zimowymi feriami prezentujemy atrakcje, wydarzenia, których przygotowaliśmy aż blisko 300 – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: RIK ogłosił konkurs grantowy! Do zgarnięcia spora suma

Rzeszowskie Piwnice, RIK i inni

Rzeszowskie Piwnice są najmłodszą placówką kultury w Rzeszowie. – Gorąco zachęcamy do zwiedzania Rzeszowskich Piwnic także w okresie ferii. Piwnice to jednak nie tylko zwiedzanie. To także rozmaite wydarzenia, które tu się odbywają tłumaczy Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej. – Z kolei Rzeszowski Inkubator Kultury startuje z dwoma projektami adresowanymi nie tylko do młodych osób. Pierwszy z nich to Akademia Wolontariatu, dzięki której będzie można m.in. zajrzeć za kulisy największych wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym mieście. Do udziału w tym projekcie można zapisywać się do końca lutego. Drugi projekt uruchamiany przez RIK nosi nazwę „Działajmy”. W ramach tego projektu można przyjść do Inkubatora, zgłosić swój akces i samemu tworzyć kulturę, współpracując z osobami, które na co dzień, zawodowo, realizują kulturalne przedsięwzięcia mówił Dziedzic.

Moc atrakcji na czas zimowych ferii przygotowały Rzeszowski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Dobranocek, Wydział Sportu i Rekreacji UM i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na erzeszow.pl

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Źródło: Ferie zimowe 2022 w Rzeszowie. Prawie 300 atrakcji dla dzieci i ich rodziców