Festiwal Tony. Before zaliczony! Do TONobusa ustawiały się kolejki

i

Autor: W. Kasza

Festiwal Tony. Before zaliczony! Do TONobusa ustawiały się kolejki

2021-07-25 11:42

Guma „Turbo”, oranżada w proszku i muzyka nawiązująca klimatem do lat 90. Tak wyglądały wczoraj przejażdżki TONobusem, zorganizowane przez Estradę Rzeszowską, jako „zapowiedź” zaplanowanego na kolejny weekend, czyli 30-go i 31-go lipca Festiwalu Tony.

Różne gatunki muzyczne, niszowi i zarazem popularni wykonawcy, niebanalna atmosfera, klimat rodem z lat 90., a przy tym powiem świeżości. Tak można opisać rzeszowski Festiwal Tony. Na festiwalowych scenach w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie stają artyści, którzy poruszają się poza utartymi szlakami muzycznymi, w swojej twórczości eksperymentują z różnymi gatunkami muzycznymi, a przy tym mają spore grono wiernych fanów. Tony to dobra zabawa i okazja do poznania nowych twórców na polskiej scenie muzycznej- tak kolejną edycję imprezy zapowiadają organizatorzy.

Przypomnijmy, w tym roku na dwóch scenach w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaplanowanych jest 10 koncertów. Przed mieszkańcami swoją twórczość, zaprezentują m.in.: Król, Mer Spolsky, PRO8L3M, Kaska Sochacka, Kasia Lins, Rysy  oraz Undefy.

Przedsmakiem i imprezową zapowiedzią nadchodzącego wydarzenia były przejażdżki specjalnym, dwupiętrowym angielskim, czerwonym autobusem typu cabrio. Mieszkańcy, którzy z nich skorzystali mogli w czasie jazdy porównać, jak zmieniło się miasto na bazie pocztówek, które dostawali przed przejażdżką.  Tą umilała im także muzyka w klimacie lat 90., puszczana przez jadącego na pokładzie autobusu także DJ’a.

Ze względu na duże zainteresowanie kursami TONobusa, poza planowymi zorganizowany został jeden dodatkowy, który swoja trasę kończył na otwieranym wczoraj Skverze 2.0. To własnie tam na rzeszowian czekała kolejna atrakcja wieczoru, czyli „Silent disco”.

Festiwal TRANS/MISJE i "nie" wysokim krawężnikom- tak zapowiada się lipcowa Masa Krytyczna w Rzeszowie
Drogowskazy: o życiu z psem przewodnikiem. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Festiwal Tony. Before zaliczony! Do TONobusa ustawiały się kolejki