Finał WOŚP 2022 w Rzeszowie: wydarzenia i atrakcje na Rynku

2022-01-26 12:53 wk A.I
Ukradła puszkę WOŚP w sklepie spożywczym! Usłyszała zarzuty kradzieży
Autor: Jan Rogalewski Ukradła puszkę WOŚP w sklepie spożywczym! Usłyszała zarzuty kradzieży

30. Finał WOŚP 2022 w Rzeszowie rozpocznie się w niedzielę 30 stycznia. Na rzeszowskim Rynku na mieszkańców miasta będzie czekała masa atrakcji! Tego dnia na odbędzie się wiele koncertów! Jakie atrakcje zaplanowano na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie? Poniżej znajdziecie szczegóły.

Już w najbliższą niedzielę, mimo zimy, na rzeszowskim Rynku zrobi się naprawdę gorąco. To oczywiście za sprawą zaplanowanego na 30 stycznia 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera pieniądze na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Razem z Jurkiem Owsiakiem i jego Orkiestrą gra także stolica innowacji, na której w niedzielę zaroi się od wolontariuszy. Ci, tuż przed południem, wyruszą wspólnie na Rynek, gdzie w samo południe wystartują towarzyszące finałowi atrakcje.

CZYTAJ TAKŻE: 30. Finał WOŚP 2022 w Rzeszowie. Koncerty na Rynku! [LISTA, GODZINY WYSTĘPÓW]

Finał WOŚP 2022 w Rzeszowie: co dzieje się na Rynku?

Będzie można przejechać się taksówką czy wskoczyć do lodowatego basenu przygotowanego przez klub rzeszowskich morsów “Sopelek”. Będą oczywiście też atrakcje dla dzieci, warsztaty, wozy strażackie, pojazdy wojskowe.

O godzinie 13 zaś zaczną się występy na scenie. Wystąpią młodzi wokaliści z Młodzieżowego I Rzeszowskiego Domu Kultury, zagrają też: Blant, Symptone, Perspective Band, DOC. Oraz grupa RSC. Wystąpi także Anika Dąbrowska I zespół Lordofon - zapowiada Marcin Dziedzic z Estrady Rzeszowskiej.

Tuż przed „Światełkiem do nieba”, które tradycyjnie o godzinie 20, rzeszowscy artyści wykonają też premierowo zremasterowany hymn Wielkiej Orkiestry pod tytułem „Jest jeszcze ocean”. „Światełko do nieba” zaś w tym roku to fireshow!Będą także licytacje, a wśród nich m.in. zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic z prezydentem Konradem Fijołkiem w roli przewodnika.

Za zebrane podczas 30. Finału pieniądze WOŚP kupi m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka oraz tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki).

Rukola, czyli sałata z charakterem. Właściwości odżywcze i zastosowanie rukoli w kuchni

Slang Młodzieżowy 2022 - udowodnij, że nie jesteś boomerem!

Pytanie 1 z 13
"Srogo" to inaczej...
Źródło: Finał WOŚP 2022 w Rzeszowie: wydarzenia i atrakcje na Rynku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany