Fortuna 1 Liga. Mecz Apklan Resovii z GKS Katowice został odwołany!

i

Autor: Pixabay

Fortuna 1 Liga. Mecz Apklan Resovii z GKS Katowice został odwołany!

2021-11-16 14:45

Koronawirus pokrzyżował plany Resovii. Zawodnicy grającej na zapleczu Ekstraklasy Apklan Resovii Rzeszów zamiast przygotowywać się do zbliżającego meczu z GKS-em Katowice najbliższe dni spędzą w izolacji. Klub poinformował o kolejnych przypadkach covidu w zespole. Kadra naszego pierwszoligowca jest mocno przetrzebiona przez koronawirusa i rozegranie meczu z GKS-em jest niemożliwe.

Apklan Resovia Rzeszów jeszcze przed pechowo zremisowanym meczem z Odrą Opole przekazała informację o czterech zachorowaniach, ale przez szybkie odizolowanie zarażonych zawodników od reszty zespołu mecz mógł się odbyć zgodnie z planem. Teraz skala zachorowań zupełnie uniemożliwia grę z beniaminkiem z Katowic.

- W związku z przekazaną przez nasz klub informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i objęciem zawodników klubu kwarantanną, zaplanowany pierwotnie na 21 listopada mecz 18. kolejki Fortuna 1 Liga pomiędzy drużynami Resovia Rzeszów, a GKS Katowice został przełożony – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Spotkanie z GKS-em należy nadrobić, ale z uwagi na to, że coraz szybciej zbliża się zimowa przerwa, a wolnych terminów na rozegranie spotkania przed zimą brakuje, spotkanie może być rozegrane dopiero w nowym roku.

Co z meczem z GKS Tychy?

Odwołany mecz to nie koniec problemów rzeszowskiego pierwszoligowca. Na ten moment nie wiemy, czy planowany na 28 listopada mecz z GKS-em Tychy zostanie rozegrany.

- Sytuacja jest dynamiczna i nikt nie jest w stanie powiedzieć, czy za chwilę ktoś nie będzie miał objawów zakażenia koronawirusem. Obserwujemy na bieżąco rozwój sytuacji zgodnie z wytycznymi PZPN – tłumaczy Paweł Bukała, rzecznik prasowy rzeszowskiego klubu.

Źródło: Fortuna 1 Liga. Mecz Apklan Resovii z GKS Katowice został odwołany!