Gdzie w Rzeszowie złożyć wniosek o dodatek osłonowy? Co zrobić, aby go otrzymać?

i

Autor: Pixabay

Gdzie w Rzeszowie złożyć wniosek o dodatek osłonowy? Co zrobić, aby go otrzymać?

2022-01-07 15:49

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

MOPS w Rzeszowie obsługuje w tym zakresie wyłącznie mieszkańców miasta. Dodatek będzie przysługiwał w całym 2022 roku, przy czym wnioski o jego przyznanie można składać do 31 października 2022 r. Co zrobić, aby go otrzymać? Po pierwsze należy spełnić kryterium dochodowe.

– O dodatek mogą się starać te gospodarstwa, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym, bądź 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym – mówi Irena Marszałek - Czekierda, dyrektor MOPS w Rzeszowie.

Wysokość dodatku zależy od liczby domowników w gospodarstwie. Dla jednoosobowego może on wynieść 400 zł, 600 zł dla 2-3 osobowego, 850 zł dla 4-5 osobowego i 1150 zł dla gospodarstwa składającego się minimum z 6 osób.

Gdzie złożyć wnioski?

Formularze wniosków o wypłatę świadczenia dostępne są w siedzibie MOPS przy ul. Jagiellońskiej 4. Można je pobrać na Sali Obsługi Mieszkańców - od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, a w środy do 17. Dokument można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony www.mopsrzeszow.pl lub ze strony Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli złożyć wniosek o dodatek osłonowy w ww. lokalizacji MOPS, a także w Punktach Informacyjnych i Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa. Wnioski o dodatek osłonowy będzie można wysłać pocztą, a także złożyć drogą elektroniczną za pośrednictwem Portalu ePUAP.

Źródło: Gdzie w Rzeszowie złożyć wniosek o dodatek osłonowy? Co zrobić, aby go otrzymać?