Hetmańska, Leszka Czarnego i Zaciszna- m.in. te rzeszowskie ulice zyskają nową nawierzchnię

i

Autor: Google Street View

Hetmańska, Leszka Czarnego i Zaciszna. Te ulice przejdną remont

2022-04-25 15:04

Urzędnicy ogłosili już przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się liftingiem asfaltu na miejskich drogach. W przypadku Hetmańskiej chodzi o położenie nowej nawierzchni wraz z podbudową przed skrzyżowaniem z al. Powstańców Warszawy, gdzie zrobiły się koleiny.

W mieście trwają pozimowe prace przy naprawie miejskich ulic - tylko w ostatnim czasie poprawiona została nawierzchnia m.in. na ulicy Paderewskiego, Popiełuszki, Żwirki i Wigury, Wincentego Pola, Sportowców, Lwowskiej, Szkolnej czy Kopisto. Na naprawach bieżących jednak się nie skończy, ponieważ rzeszowscy urzędnicy ogłosili już przetarg. W tym szukają firmy, która zajmie się wymianą asfaltu na kolejnych miejskich drogach. Ten miasto chce zmienić chociażby na ul. Hetmańskiej, gdzie w pobliżu skrzyżowania z aleją Powstańców Warszawy zrobiły się koleiny, które trzeba zlikwidować. Jednak to nie wszystko, bo pracy przy poprawie stanu rzeszowskich dróg, jest więcej.

Driftował na rondzie, na zabawie przyłapali go policjanci. Kwota mandatu zwala z nóg

Które jeszcze ulice przejdą remont?

- Prace będą prowadzone m.in. także na ul. Leszka Czarnego, w sumie 245 m kw. powierzchni drogi, ul. Budziwojskiej- od strony pętli autobusowej, bocznej ul. Jana Pawła, bocznej ul. Zimowit, ul. Zacisznej - od budynku nr 5 do 16 oraz ul. Leśne Wzgórze - od strony Kielanówki - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Wygrana w przetargu firma na wykonanie zadania będzie miała siedem miesięcy od momentu podpisania umowy z miastem.

Źródło: Hetmańska, Leszka Czarnego, Zaciszna i nie tylko. Te ulice przejdną remont