Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Wśród reprezentantów Polski znalazło się dwóch sportowców z Podkarpacia

i

Autor: Pixabay

Zimowa Olimpiada w Pekinie. Wśród reprezentantów Polski znalazło się dwóch sportowców z Podkarpacia

2022-02-04 14:53

Rusza zdecydowanie największa impreza sportowa tej zimy. Wśród reprezentantów kraju znalazło się dwóch sportowców z Podkarpacia, którzy w Pekinie chcą powalczyć o jak najlepszy wynik – to panczenista Piotr Michalski z Sanoka i biegaczka narciarska Izabela Marcisz występująca na co dzień w SS Prządki Ski z Korczyny.

Liczymy szczególnie na Michalskiego, świeżo upieczonego Mistrza Europy na dystansie 500 metrów z holenderskiego Heerenveen. Polak powalczy o swój najlepszy olimpijski wynik i gorąco wierzymy, że sprawi nam niespodziankę równie wielką, jak Zbigniew Bródka w Soczi w 2014 roku. Piotr Michalski podczas występu na ostatnich igrzyskach w Pjongczangu zajął odległe pozycje - 31. miejsce w biegu na 1000 metrów oraz 33. miejsce w biegu na 500 metrów. Teraz liczymy na życiowy wynik zawodnika z Sanoka

CZYTAJ TAKŻE: Wybieracie się w Bieszczady? Sprawdźcie, jakie warunki panują na szlakach!

Młodzieżowa Mistrzyni Świata podbije Pekin?

Iza Marcisz w Pekinie zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich, ale to nie znaczy, że nie ma medalowych aspiracji. To młodzieżowa mistrzyni świata na 10 km stylem dowolnym z 2021 roku, więc z jej występem na igrzyskach również możemy wiązać pewne nadzieje.

Polka startowała w dwóch mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym - w 2019 roku w austriackim Seefeld oraz w 2021 roku w niemieckim Oberstdorfie. Indywidualnie najlepszy wynik zanotowała w MŚ 2019 w biegu łączonym na 15 km, który ukończyła na 27. miejscu. W sztafecie 4x5 km z jej udziałem Polki zajęły miejsca 13. (2019) i 12. (2021). Największy sukces młoda biegaczka odniosła rok temu w fińskim Vuokatti, gdzie wygrała bieg na 10 km techniką dowolną i została mistrzynią świata w kategorii u23.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Źródło: Zimowa Olimpiada w Pekinie. Wśród reprezentantów Polski znalazło się dwóch sportowców z Podkarpacia