Jacek Jaworek poszukiwany w całej Polsce! 20 tysięcy nagrody za pomoc w jego schwytaniu

2021-07-19 13:38

Jacek Jaworek poszukiwany jest w całej Polsce. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za pomoc w schwytaniu podejrzanego o potrójne morderstwo. Jeśli ktoś ma informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306. Gwarantujemy anonimowość.

Do tragedii doszło 10 lipca w miejscowości Borowce k. Częstochowy. W domu jednorodzinnym znaleziono ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył w piątek nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (nie wykluczone, że mężczyzna nie żyje). Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112. Policja gwarantuje anonimowość, jednocześnie przypominając, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

CZYTAJ TAKŻE: Załamanie pogody na Jeziorze Solińskim. Służby ratowały wczasowiczów

Rysopis poszukiwanego Jacka Jaworka

Jacek Jaworek jest tęgiej budowy ciała, wzrost około 170-180 cm, włosy krótkie jasne, twarz owalna. W chwili zdarzenia ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać. Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!

Borowce: Potrójne zabójstwo. Jacek zastrzelił brata i jego rodzinę
Źródło: Jacek Jaworek poszukiwany w całej Polsce! 20 tysięcy nagrody za pomoc w jego schwytaniu