Jak pachnie niedźwiedź? To nie Chanel No 5! Nadleśnictwo Baligród pokazało osobliwe wideo [WIDEO]

2020-12-17 12:08 Sylwia Indycka-Rosół
Jak pachnie niedźwiedź?
Autor: Nadleśnictwo Baligród/Facebook

Niedźwiedzie w Bieszczadach jeszcze nie śpią, a kiedy my kupujemy perfumy jako prezent na święta, one używają perfum leśnych i choć nie jest to Chanel numer 5, to bieszczadzkie misie z pewnością czuć z daleka. Leśniczy pokazali wideo z perfumowania się niedźwiedzia i zachwycili internautów.

Jak pachnie niedźwiedź?

Czy zapach padliny w Bieszczadach może oznaczać niebezpieczeństwo? Teoretycznie nie, bo przecież martwe zwierzę na pewno nie zrobi nam krzywdy. W praktyce jednak okazuje się, że padliną właśnie pachną niedźwiedzie! Nie wszyscy o tym wiedzą, ale te zwierzęta, choć wyglądają jak słodkie pluszaki, wprost uwielbiają tarzać się w zepsutym mięsie. Przerażające?

Leśniczy z Nadleśnictwa Baligród pokazali na swoim profilu na FB osobliwe wideo z perfumowania się niedźwiadka:

"I mało pachnące truchło jelenia ma swoje zastosowanie... 😉" - pisze leśniczy Kazimierz Nóżka.

Widok jest mało przyjemny, ale jednocześnie intrygujący, dlatego filmik szybko zdobył uznanie internautów.

WIDEO z niedźwiadkiem znajdziecie TUTAJ. 

Pies też tarza się w padlinie

Cuchnący problem z tarzaniem się zwierząt w padlinie zna też wielu właścicieli psów. Psiaki, podobnie, jak niedźwiedzie i wiele innych zwierząt, lubią swoje futro pokryte takim aromatem. Tłumaczenie takich upodobań jest różne. Jedni uważają, że to sposób na znakowanie terenu, inni, ż zwierzęta w ten sposób maskują swój własny zapach, a jeszcze inni, że zapach padliny to zachęta zwierząt żyjących w grupie do polowania.

Perfumy o zapachu mięsa

To nie koniec mięsnych ciekawostek. Okazuje się, że są i ludzie lubiący pachnąć mięsem - co prawda nie tym zepsutym, ale jednak. Swego czasu Burger King wypuścił na rynek linię drogich limitowanych perfum o zapahu hamburgera i nazwie Flame-Grilled. Skusilibyście się?

Perfumy o zapachu mięsa
Autor: plakat
O choinkach prosto z lasu dla mieszkańców Przemyśla mówi Nadleśniczy, Przemysław Włodek:
Przemyśl: Ojciec zabarykadował się z 5-letnim synem