Jaka pogoda na Majówkę 2022 w Rzeszowie? Prognoza na długi weekend

i

Autor: Pixabay

Jaka pogoda na Majówkę 2022 w Rzeszowie? Prognoza na długi weekend

2022-04-29 13:32

Jaka pogoda na Majówkę 2022 w Rzeszowie? Czy w tym roku czeka nas deszczowy weekend majowy, a może wręcz przeciwnie – ciepły i słoneczny? Przedstawiamy prognozę pogody na Majówkę 2022 w Rzeszowie. Zapowiada się, że najbliższe dni będą ciepłe, ale mogą wystąpić opady deszczu.

Majówka to czas, kiedy planujemy grille, ogniska, rodzinne spotkania. Większość z nas woli ten czas spędzać na świeżym powietrzu. A żeby to się udało i było przyjemne potrzebna jest dobra pogoda. Czy taka będzie w tym roku? Jak zapowiada się długi weekend majowy? Jeżeli chodzi o temperatury to możemy być spokojni – termometry będą wskazywać powyżej 15 stopni Celsjusza. Niestety przewidywany jest także deszcz. Nie będą to raczej ulewy, a jedyne przejściowe opady. Poniżej prognoza pogody na Majówkę 2022, od soboty 30 kwietnia do wtorku 3 maja.

Spis treści

  1. Majówka 2022: Pogoda w Rzeszowie, sobota 30 kwietnia
  2. Majówka 2022: Pogoda w Rzeszowie, niedziela 1 maja
  3. Majówka 2022: Pogoda w Rzeszowie, poniedziałek 2 maja
  4. Majówka 2022: Pogoda w Rzeszowie, wtorek 3 maja

Majówka 2022: Pogoda w Rzeszowie, sobota 30 kwietnia

Sobota zapowiada się dobrze. Będzie to dość ciepły dzień z częściowym zachmurzeniem. Nie są przewidziane opady deszczu. W odpoczynku nie będzie nam przeszkadzał wiatr, który powieje zaledwie z prędkością kilku kilometrów na godzinę. Jakiej temperatury się spodziewać? W sobotę 30 kwietnia termometry wskażą około 15 stopni Celsjusza, za to nocą temperatura spadnie do zaledwie 4 stopni. Dlatego jeżeli planujemy spędzać wieczór na zewnątrz to ciepło się ubierzmy.

Majówka 2022: Pogoda w Rzeszowie, niedziela 1 maja

W niedzielę 1 maja pogoda może nieco się zepsuć. Choć termometry będą wskazywać około 17-18 stopni Celsjusza, to może spaść deszcz. Opady będą przejściowe i nie powinny trwać długo. W nocy temperatura spadnie w okolice 5 stopni Celsjusza. Wiatr nie będzie odczuwalny.

Rzeszowska Masa Krytyczna w sobotę rozpocznie rowerowy sezon!

Majówka 2022: Pogoda w Rzeszowie, poniedziałek 2 maja

W poniedziałek sytuacja w pogodzie pogorszy się. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi będzie 40%. Wystąpią przejściowe zachmurzenia, a termometry wskażą, podobnie jak w piątek, około 18 stopni Celsjusza. Nocą temperatura spadnie o aż 11 kresek i wyniesie 7 stopni.

Majówka 2022: Pogoda w Rzeszowie, wtorek 3 maja

We wtorek jest największe prawdopodobieństwo na to, że spadnie deszcz. Mimo to będzie to ciepły dzień. Temperatura przewidywana na wtorek to 18 stopni Celsjusza. Wiatr powieje z prędkością około 10 km/h, a temperatura nocą spadnie do około 7 stopni.

Źródło: Jaka pogoda na Majówkę 2022 w Rzeszowie? Prognoza na długi weekend