JASŁO. Samochody wypełnione darami wyjechały do Sambora i Truskawca w Ukrainie

i

Autor: Urząd Miasta w Jaśle

JASŁO. Samochody wypełnione darami wyjechały do Sambora i Truskawca w Ukrainie

2022-03-09 15:06

Mieszkańcy Jasła pokazali, że są solidarni z Ukrainą. Jeszcze dziś i jutro do Sambora i Truskawca w Ukrainie trafi sześć dostawczaków wypełnionych po brzegi darami. To wynik ostatniej zbiórki w Jaśle.

Apel o pomoc dla naszych miast partnerskich z Ukrainy Sambora i Truskawca spotykał się z ogromnym odzewem ze strony mieszkańców Jasła i okolic. Do namiotu, który znajdował się na płycie rynku oraz do CITiK-u i punktu prowadzonego przez PCK Oddział w Jaśle przy ul. W. Pola trafiło mnóstwo rzeczy, o które zwrócili się do nasi ukraińscy partnerzy. - W sumie przez cztery dni zbiórki prowadzonej we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział w Jaśle, zebraliśmy dary, którymi załadujemy aż sześć samochodów dostawczych – po trzy dla każdego miasta - informują jasielscy urzędnicy.

CZYTAJ TAKŻE: W Centrum Handlowym Full Market powstał interwencyjny punkt noclegowy. Na uchodźców czeka ponad 500 miejsc

Zbierano również pieniądze

Oprócz tego w ramach zbiórki pieniężnej prowadzonej do puszek Polskiego Czerwonego Krzyża zebrano 11 tys. 275 zł.

- Za pieniądze te kupione zostały środki medyczne i opatrunkowe. Dodatkowo Rada Miejska Jasła wyraziła zgodę i przyjęła stosowną uchwałę, dotyczącą wsparcia materialnego dla Sambora i Truskawca. Dzięki temu możliwe jest przekazanie dla każdego z miast: po cztery agregaty prądotwórcze, po 50 kocy termicznych i po 50 karimat – o wartości 46 tys. zł - dodają urzędnicy.

W dodatkową zbiórkę włączyły się także instytucje, organizacje, radni miejscy, osoby prywatne, którzy na bieżąco przekazywali pieniądze, by wesprzeć nasze miasta. Z przekazanych środków kupione zostały: m.in. latarki, powerbanki, leki i środki opatrunkowe, środki higieniczne. Zebrane dary dzisiaj (środa) trafią do Sambora, a jutro (czwartek) do Truskawca.

Hymn Ukrainy na rzeszowskim Rynku
Sonda
W jaki sbosób pomagasz Ukrainie?
Źródło: JASŁO. Samochody wypełnione darami wyjechały do Sambora i Truskawca w Ukrainie