Kobieta niosła oszustom 80 tysięcy zł! Uratowało ją to, że przypadkiem się rozłączyła

2022-02-14 16:02

Kobieta wyszła z domu z kwotą blisko 80 tysięcy złotych. W drodze do banku, zdenerwowana seniorka nieumyślnie rozłączyła się z oszustem i straciła z nim kontakt. Dzięki temu uniknęła straty znacznej sumy pieniędzy. Policja zaś przypomina - zadzwońmy do bliskich i sprawdźmy, czy rzeczywiście potrzebują pomocy finansowej.

O dużym szczęściu mówić może 80-letnia mieszkanka Tarnobrzega, do której zadzwonił nieznajomy mężczyzna. Ten poinformował ją, że jej syn doprowadził do wypadku. By załatwić sprawę bez udziału policji, potrzebne były pieniądze na odszkodowanie dla osób poszkodowanych w rzekomym wypadku. Niczego nie podejrzewająca seniorka zabrała więc ze sobą blisko 80 tysięcy złotych, które w banku miała wpłacić na wskazane przez oszusta konto.

CZYTAJ TAKŻE: Lescy mundurowi eskortowali do szpitala chorego mężczyznę. Liczył się czas!

Kobieta przypadkiem się rozłączyła. To ją uratowało!

- Oszust dokładnie instruował kobietę, że nie wolno jej się z nikim kontaktować i rozłączyć rozmowy. Na szczęście seniorka pieniędzy nie zdążyła wpłacić złodziejom. Zdenerwowana całym zajściem, włożyła włączony telefon do kieszeni i w trakcie drogi do banku nieumyślnie rozłączyła połączenie z nieznanym numerem - informują policjanci z Komendy Miejskiej z Policji w Tarnobrzegu.

O tym, że niemal padła ofiarą oszustów zorientowała się dopiero, gdy jedna z pracownic banku wezwała policję. Mundurowi zaś przypominają, by wiarygodność przekazanej przez telefon informacji sprawdzić, dzwoniąc do swoich bliskich.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Rzeszowie

Czy jesteś uzależniony od cukru?

Pytanie 1 z 11
Czy słodzisz kawę lub herbatę?
Źródło: Kobieta niosła oszustom 80 tysięcy zł! Uratowało ją to, że przypadkiem się rozłączyła