Kolbuszowa: Sprawcy napadu na sklep w rękach policji!

i

Autor: KPP Kolbuszowa

Kolbuszowa: Nastolatkowie napadli na sklep z pistoletem na kulki. Są już w rękach policji

2022-04-25 15:21

Do napadu na sklep w Kolbuszowej doszło w ubiegłym tygodniu. Wówczas mężczyzna w kominiarce wszedł do jednego ze sklepów przy ul. Krakowskiej i trzymając w rękach przedmiot przypominający broń, zażądał od ekspedientki gotówki. Jak się okazało, mężczyzna nie działał sam. Sprawcy napadu jest już w rękach policji.

Podejrzewany o skok mężczyzna został już zatrzymany i jak mówi Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – nie działał sam. - W zdarzeniu uczestniczył drugi mężczyzna, z którym wspólnie zaplanowali napad i podzielili się rolami mówi Klee Bylica. Obydwaj mężczyźni mają po 19 lat. To mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Według kolbuszowskiej policji skok wyglądał w ten sposób, że jeden przywiózł drugiego mężczyznę na miejsce, a następnie czekał na niego w samochodzie. W tym czasie 19-latek wtargnął do sklepu z przedmiotem przypominającym broń i zażądał wydania pieniędzy.

Rzeszowska Masa Krytyczna w sobotę rozpocznie rowerowy sezon!

Sprawcy usłyszeli już zarzuty

Młodzi mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty rozboju - Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie – dodaje Anna Klee-Bylica. W trakcie zatrzymania mundurowi znaleźli pistolet na kulki, którym 19-latek prawdopodobnie zastraszył sklepową ekspedientkę. Policjanci znaleźli również kominiarkę, którą miał na głowie podczas napadu.

Źródło: Kolbuszowa: Nastolatkowie napadli na sklep z pistoletem na kulki. Są już w rękach policji