Kompletnie pijana rowerzystka w Dębicy. Ukarano ją potężnym mandatem

2022-08-08 16:13 M.S A.I
Kompletnie pijana rowerzystka w Dębicy. Ukarano ją potężnym mandatem
Autor: Policja Podkarpacka

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała rowerzystka zatrzymana do policyjnej kontroli w Dębicy. Kobieta zajmowała większość drogi i do tego jechała zygzakiem. Jej niecodzienny styl jazdy zwrócił uwagę policjantów, którzy akurat patrolowali ulicę.

Wczoraj około godz. 20.30, na ul. Cmentarnej w Dębicy, mundurowi z tamtejszego komisariatu zatrzymali kobietę, która znajdowała się pod widocznym wpływem alkoholu. – Kobieta miała trudności w utrzymaniu prawidłowego toru jazdy. Rowerzystka została przebadana na stan trzeźwości. Policyjny alkomat wskazał ponad 3 promile alkoholu w jej organizmie – relacjonują dębiccy funkcjonariusze.

Nowe fakty w sprawie wypadku autobusu w Chorwacji. Kierowca miał 72 lata!

Potężny mandat

Jak się okazało, rowerem „kierowała” 28-letnia mieszkanka Tarnowa. Kobieta za jazdę rowerem po kilku głębszych dostała wysoki mandat. Portfel kobiety uszczupli się o 2500 złotych.

– Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego, stanowi potencjalne zagrożenie. Apelujemy: piłeś alkohol, nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania, reaguj! Od takiej odpowiedzialnej postawy, może zależeć czyjeś życie – po raz kolejny apelują policjanci.

Tylko przez ten weekend policjanci z całego województwa skontrolowali ponad 14 tys. kierowców. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości, odpowie 22 osób.